2 N.W.J. VAN DER aar (69) overleden te Haarlem, meer dan vijftig jaar kerkorganist in Haarlemmerliede. 5 Haarlem viert op zijn 51 -ste bevrijdingsdag dat Nederland vijftig jaar geleden van de Duitsers bevrijd werd. Op 8 mei daaropvolgend begroet de stad de veteranen van het Hastings en Prins Edward regiment van de eerste Canadese Infanterie Brigade, dat de stad feitelijk bevrijd heeft. Een grote deputatie trekt, met legerwagens, op 8 mei Haarlem opnieuw binnen, weer onder •commando' van kolonel GEORGE E. RENISON. Tijdens de bevrijdingsviering wordt de zeepkistenrace uit de vijftiger jaren op de Grote Markt in ere hersteld. 6 In haar woning aan de Engelandlaan wordt een 42-jaiige vrouw dood aangetroffen, zij is al enkele weken tevoren overleden. 7 Mevrouw t. damen-ioop viert in Zuiderhout haar 100-ste verjaardag. 8 pvdA-fractievoorzitter in de Haarlemse gemeenteraad bert SCHNEIDER benoemd tot burgemeester van Landsmeer. 9 Tegen betaling kunnen belangstellenden een steenklinker in de binnendstad (laten) leggen met naam en/of tekst, waar door een lint ontstaat van Grote Markt via Barteljorisstraat, Kruisstraat en Kruisweg naar het station. Burgemeester pop en de wethouders leggen hun eerste steen. Wethouder gieske reikt de eremedaille Oranje-Nassau uit aan mevrouw e. koster bij haar afscheid (na veertig jaar) van het Spaarneziekenhuis als opnameverpleegkundige. 11 In de nieuwe gemeentelijke orgelserie figureert het zoge naamde Kenauproject: negentien vrouwelijke organisten uit binnen- en buitenland treden aan, onder wie negen uit Haar- lem. 12 Pand Dreef 22 (voorheen de L.T.Ben daarvóór het meisjes lyceum Sancta Maria) wordt in gebruik genomen door de accountants- en adviesorganisatie kpmg. De walsenkoning andré rieu krijgt op de Keukenhof een lelie naar zich vernoemd. 14 De Vlaming jan lambert wirix in de Grote of Sint Bavokerk tot zeventiende Oud-Katholieke bisschop van Haarlem gewijd. Om de expositie van het authentieke portret van Mal e Babbe, geschilderd door frans hals, in Haarlem mogelijk te maken geeft het Vrouwenkoor Malle Babbe een benefietconcert in de Vleeshal (opbrengst 1200). malle babbe presenteert zich met een beeldend rijm in de persoon van ans Windhorst (Cremer). In het Oude Kerkje van Bloemendaal neemt theo saris na 263

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 263