zeventien jaar afscheid als dirigent van het Haarlems kamer koor. 16 Het portret van Malle Babbe arriveert in het Frans Hals museum om mede kleur te geven aan de tentoonstelling 'De trots van Haarlem'. De overkomst uit Berlijn is onder meer mogelijk geworden dank zij de verkoop van reprodukties van het portret via Haarlems Dagblad. c. zwanenburg (82) te Vogelenzang overleden, oprichter van de Vomar-supermarktketen. 17 De Haarlemse gemeenteraad aanvaardt het Monument van de Twintigste Eeuw, dat als geschenk van het bedrijfsleven aan de 750-jarige stad op het Verwulft zal verrijzen. 18 Het Walsenconcert van andrÉ rieu en zijn orkest op de Grote Markt wordt een volksfeest van tienduizenden bezoek(st)ers. In het Enschedé-huis opent lourens janszoon coster (freek van muiswinkel van Cremer) een expositie, gewijd aan het drukkersbedrijf Joh. Enschedé. 19 United Photos De Boer bv viert zijn gouden bestaan in de Orangerie van Elswout. Op de Parklaan, tegenover het bu reau, onthullen frans nypels, hoofdredacteur van Haar lems Dagblad, en theo kampa, oud-assistent van De Boer, het bronzen beeldje De Persfotograaf, gemaakt door kees Uit de cijfers van de Haarlemse politie blijkt dat de crimina liteit in Haarlem nog steeds stijgt. De landelijke stijging is 3.5%, de Haarlemse 4.5%. m.c. van der vooren (65) overleden, directeur van Van der Voorens Bakkerijen. 20 Uit een enquête van Haarlems Dagblad blijkt dat het meren deel van de Haarlemse bevolking een referendum wil over de bouw van wel of geen schouwburg in het Enschedé-com- plex (De Appelaar). De partijen in Haarlems bestuurscol lege (PvdA, WD en d'66) voelen daar niets voor. 21 Gedurende een week viert de Julianaschool in Overveen haar zestigjarig bestaan. 23 De Nederlandse Genealogische Vereniging organiseert ter gelegenheid van Haarlem 750 haar jaarlijkse genealogische dag in Haarlem, onder meer met lezingen van b.c. sliggers en j.j. temminck en een historisch genealogische markt in de Doopsgezinde Kerk. 24 Dank zij onder meer een actie van winkeliers in de Zijlstraat en in het kader van Haarlem 750 zijn Spaarnwoude en Haar lem getuige van een manifestatie met antieke fietsen, onder meer in een concours d'élegance op de Grote Markt. 27 Oud-Bloemenmeisjes van Haarlem houden een reünie ter 264 VERKADE.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 264