gelegenheid van het veertigjarig bestaan van het instituut. Tijdens de clavecimbeldagen wordt een concert gegeven in de Waalse kerk en is er een expositie in de Grote of Sint ^3 olccrlc De Spaarneschool in Spaarndam viert haar 125-jarig be staan. De Nieuwe Langebrug over het Spaarne wordt aan de ge meente overgedragen. De onderkant is beschilderd door de Zimbabwaanse kunstenaars chito chanzungunza, munya madzima en hillary kashiri. (Haarlem onder houdt vriendschapsbanden met Mutare, de hoofdstad.) De onthulling geschiedt een dag later door burgemeester pop. Veel spektakel met bijdragen van Zang en Vriendschap. Onder leiding van wim van der geest zingt een koor van 750 mensen, met een orkest van 250 mannen en vrouwen, een programma met liedjes onder de titel 'De klokken van Haarlem'. Minister melkert (Sociale Zaken) keurt het Haarlemse ge meentelijke project om 75 langdurig werklozen aan een baan te helpen af. Op Luilakavond trekken duizenden belangstellenden met alleen langs de bloemen- en plantenkramen, maar ook naar het TYBB-terrein waar spectaculair vuurwerk wordt afgesto ken op initiatief van en uitgewerkt door de animatiefilmer Een nieuwe bezuinigingsgolf bedreigt de gemeentelijke ambtenaren. Tachtig arbeidsplaatsen vervallen wellicht. Een groot gelegenheidsensemble van amateurtonelisten brengt op de Grote Markt de musical De Zwarte Tulp van ALEXANDRE DUMAS in de regie van theo de vre. De voor stelling, door enkele andere gevolgd, vmdt plaats in het ka der van Haarlem 750- 7 Honderden Vlamingen uit Antwerpen doen Haarlem aan in de zeventiende eeuw de meest Vlaamse stad in de Noorde lijke Nederlanden. Haarlemse dansscholen brengen een gevarieerd programma op de Grote Markt. 4 In het winkelcentrum Schalkwijk bezoeken honderden gelo vigen een oecumenische dienst. In de Haarlemmerhout wordt een intercultureel festival ge houden. Pastoor a. hetem viert in de Groenmarktkerk (H. Antomus van Padua) zijn veertigjarig priesterfeest. 5 Op de Haarlemse bolwerken wordt het traditionele Pinkster- draaiorgelfeest gehouden. GERRIT VAN DIJK. 265

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 265