6 7 8 9 11 12 13 14 15 16 18 20 266 Uit een onderzoek blijkt dat een agressieve inkt enkele zeer oude en kostbare tekeningen in Teylers Museum heeft aan getast. h.m. van bruggen (87) overleden, oud-burgemeester (1968-1972) van Haarlemmerliede en Spaarnwoude. De gemeenteraad gaat in meerderheid akkoord met het voorlopig ontwerp van de stadsschouwburg en de parkeer garage op het Enschedé-terrein. Mevrouw nicolien de meester viert in rusthuis Oase haar 100-ste verjaardag. Op het terrein van het Provinciaal Ziekenhuis in Bloemen- daal wordt de Prismaschool voor kinderen van asielzoekers geopend. Ongeveer 800 enthousiastelingen nemen deel aan de eerste HD-grachtenloop. C. van wijngaarden, vijftig jaar verbonden aan de Stich ting Scouting, onderscheiden met gouden eremedaille Oranje-Nassau. Pastoor hetem neemt afscheid van de Groenmarktkerk en gaat met emeritaat. Mars der Muzikanten (tien muziekkorpsen) op de Grote Markt. Op initiatief van de Stichting De Houten Haarlemmer trek ken enkele dagen lang groepen schoolkinderen door de Haarlemmerhout om beter kennis te maken met Nederlands mooiste maar ook meest verzuurde stadsbos. In Haarlem wordt het jaarlijkse congres gehouden van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Ruim 2000 gas ten, onder meer voor een diner buffet in de Grote Kerk en een lasershow. De 39-ste Haarlemse avondvierdaagse telt duizenden deel nemers. De PTT-bestellers van het postkantoor aan de Westergracht worden vanwege de Stichting Voorlichting Brood getrak teerd op een krentenbol. Burgemeester pop opent aan de Parklaan een Mondiaal Cen trum, een samenwerkingsproject van derde wereld-, milieu-, migranten- en culturele organisaties. Blijkens een rapport van de provincie Noord-Holland be staan er plannen voor een nieuw ziekenhuis te Hoofddorp voor het Spaarneziekenhuis en een tussen Haarlem en Vel- sen voor het Kennemergasthuis. De reacties in stad en streek zijn wisselend. J. kinders in Schoterhof 100 jaar. Over de zeventigjarige Theresiaschool aan de Dennenweg in Bloemendaal verschijnt een boekje van de hand van pim hesselman.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 266