De ondernemerscentrale City Haarlem kiest frank huissen tot voorzitter. Op het kruispunt Leidsevaart-Pijlslaan verongelukt een 19- jarige vrouw op haar fiets. In het kader van Haarlem 750 geven Les Cascadeurs Associés op de Grote Markt voorstellingen van een middel eeuws riddertournooi. Tijdens een Breugheliaans feest op de Grote Markt huwt een trouwlustig Haarlems stel in aangepaste stijl. De Damiaatjes - uit hun ritme gebracht - zijn hersteld en laten zich weer wel-luidend horen. khalid houda koopt het 50.ooo-ste Damiaatje (de speciaal ter gelegenheid van Haarlem 750 vervaardigde munt). De vriendschap tussen het Turkse Emirdag (de meeste Turkse Haarlemmers komen daar vandaan) en Haarlem wordt bekrachtigd door de overhandiging van een porselei nen bord door nuri bemit, moskeevoorzitter, aan burge meester pop. Op het bord staat een agrarische scène en het wapen van Haarlem. Een tulp verbindt de symbolen van de twee gemeenten met elkaar. Tijdens zijn afscheidsfeest met collega's - na veertig jaar onderwijs - onthult bob griffioen op de speelplaats van de J.J. Hamelinkschool een plaquette met daarop: Bob Griffioenplein. Mr. e.m.j. MiNDEROP (84) te Heemstede overleden, oud voorzitter van de raad van beroep van het ambtenaren gerecht Haarlem en onder meer oud-vicevoorzitter van de Haarlemse Adelbertvereniging. In het ABC-architectuurcentrum wordt een symposium ge houden over het thema 'Verdichting en ruimtelijke ordening van Haarlem in de toekomst'. De journalist jaap sluis, be stuurslid van de Stichting Millennium, wordt de Antithese- prijs uitgereikt. Bij het afscheid van kinderrechter en vice-president van de rechtbank a. blom wordt een symposium gehouden naar aanleiding van delicten, gepleegd door jongeren, zowel bui tenlanders als Nederlanders. Een door leerlingen van de Lieven de Keyschool ver nieuwde loods op de werf van Zuidam wordt wethouder van viegen ten geschenke voor de gemeente aangeboden in het kader van Haarlem 750. 1 De fusie gaat in van de Haarlemse zorgcentra Sint Jacob in de Hout, Nieuw Delftweide en Schalkweide, van het Over- bos (Heemstede) en het Verpleeghuis Boerhaave (Haarlem). In het Spaarne wordt een zogenaamde Duckrace gehouden 267

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 267