met 18.000 plastic eendjes, georganiseerd door het Spaarne- ziekenhuis. De opbrengst, circa een ton, is bestemd voor een fonds ten bate van de nieuwe vormen van thuiszorg. Dertien organisaties profiteren van de opbrengst van de verkoopexpositie van werken van de beeldhouwer kees verkade in Elswout. Blijkens de uitspraak van de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State zijn de besluiten van de provincie Noord-Holland betreffende de liquidatie van bejaardente huizen dan wel het verminderen van het aantal niet geldig. Het beleid in deze van (ex)gedeputeerde els berman moet worden teruggedraaid. In de kathedrale basiliek wordt dr. jozef maria punt tot bisschop gewijd. Hij zal fungeren als hulpbisschop van de r.k. bisschop van Haarlem en als legerbisschop. De tweede Haarlem Dagblad Open Tuindag levert honder den fietsers op, die de route door Haarlem maken langs de als mooiste geselecteerde tuinen. De hoofdprijs gaat naar mevrouw m. gutter. 3 De regiopolitie Kennemerland doet een inval in twee xtc- laboratoria in het havengebied van IJmuiden. Onder de ar restanten zijn drie Haarlemmers. De Stedelijke Stichting Kinderopvang Haarlem (sskh) viert haar eerste lustrum. 4 Volgens plannen van de Postkantoren bv (voorheen ptt) sluit de komende vijf jaar een aantal postkantoren in stad en streek. De Duitse organist willy kronenberg wint het Bach Inter pretatie Concours in de Grote of Sint Bavokerk. H. monÉ, directeur sector Gemeentewerken, per 1 oktober benoemd tot directeur van de gemeentelijke sector Welzijn. Hij volgt E. stoovÉ op, die directeur geworden is van het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers in Den Haag. 5 Een 34-jarige vrouw wordt vermoord aangetroffen in haar flat in Schalkwijk. 6 Het Haarlemse Energiebedrijf geeft een boekwerkje uit geti teld 'Een stad vol klanten', met daarin een geïllustreerde ontwikkeling van het bedrijf van 1902 tot 1995, tekst en sa menstelling maria van vlijmen. Wethouder mooij, presi dent-commissaris van het ebh, reikt het eerste exemplaar uit aan de 106-jarige mevrouw jansen. r. van meesche uit Spaarndam bij zijn afscheid als ambte naar van de gemeente Haarlem onderscheiden met de gou den ere-medaille Oranje-Nassau. In de binnenstad is aan en achter de Kruisstraat een woon complex verrezen naar architectuur van henk pouw en 268

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 268