EMiEL wilox, genaamd Hof van Sylvius, naar mr. Corne lius sylvius, die in de achttiende eeuw het naastgelegen patriciërshuis bewoonde. Staatssecretaris E. terpstra doet de eerste worp ter opening van het Europese kampioenschap Honkbal. De Haarlemse Nachtwacht, ingesteld op initiatief van Horeca en wijkraden in de binnenstad, geïnstalleerd door burgemeester pop. In de binnenstad wordt onder auspiciën van de Stichting Haarlem Boekenstad een grootscheepse boekenmarkt ge houden. Tevens worden de gevelsteen onder het borstbeeld van coster en de sokkel onder diens standbeeld op de Grote Markt na een opknapbeurt onthuld. De echtgenotes van de burgemeesters pop (Haarlem) en 1JSSELMUIDEN (Haarlemmerliede en Spaamwoude) nemen het eerste exemplaar in ontvangst van het historische boek, dat de Zwanenburger cor LÜCKE heeft gemaakt over Spaarndam. Uit een rapport van de belangenorganisatie mkb (Midden- en Kleinbedrijf) blijkt, dat van de 43 onderzochte gemeen ten Haarlem wat duurte betreft de zevende plaats inneemt. Tijdens de Mardi Gras Parade in Midsomer Norton (Eng.) verwerft de Damiate Band uit Haarlem drie maal goud. Burgemeester en wethouders zijn akkoord gegaan met de nota 'Ruimte om te wonen'. Het eerstvolgende decennium heeft Haarlem nog ruimte voor 3000 woningen. De provin ciale nota 'Thema voor straks' biedt zelfs nog mogelijkhe den voor 7000 woningen. Pastor dirk visser (55), de eerste gehuwde permanente dia ken in de r.k. kerk van Nederland en pastor van de H. Hart- kerk in het Kleverpark, overleden. In de Grote of Sint Bavokerk wordt de tentoonstelling 750 jaar vervoer in Haarlem gehouden. Asielzoekers in het Bloemendaalse centrum weigeren we gens vermeende ongemakken te eten. Een dag later komen gesprekken op gang ter oplossing van de problemen. De Zusters Karmelietessen, voorheen gevestigd aan de Zijlsingel in Haarlem (St. Jozefkinderhuis), vieren in Vogelenzang het gouden feest van hun Karmel, thans een bezinningshuis. De ouderenpartij aov en de Unie 55+ in Noord-Holland be sluiten te gaan samenwerken als de Ouderenpartijen Noord- Holland. Aan de Zijlweg wordt vanwege het Kruiswerk Zuid- Kennemerland een Thuiswinkel geopend. 5 Uit een zogenaamd woonomgevingsonderzoek in opdracht 269

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 269