van de Stichting Ouderenwerk Zuid-Kennemerland blijkt, dat in Haarlem de vergrijzing duidelijk domineert. 16 In het Pim Mulier-stadion wint Nederland het Europese kampioenschap Honkbal. Na een aanrijding op de Delftlaan door een auto overlijdt een 34-jarige Haarlemse vrouw. 18 ton vreeswijk (66) overleden, zanger en dirigent van ver schillende koren. h.p. van seters (6i) overleden, makelaar in Heemstede. 20 Een onderzoek van de Consumentenbond wijst uit dat Haar lem bij de gemeenten hoort, waar de heffingen in twee jaar fors zijn gestegen. 21 De Haarlemmer pieter walewijn loopt voor de vijftigste keer de Nijmeegse vierdaagse. Op de Brouwerskolkweg te Overveen houdt de politie een vrachtwagen aan met 850 kilo chemicaliën, bestemd voor de aanmaak van XTC-drugs. 22 Mevrouw i.e. van der heijden in Heemhaven 100 jaar. In een bordeel aan het Begijnhof wordt een vrouw vermoord aangetroffen. 23 In de Vishal wordt de tentoonstelling 'Kunst op straat' in het kader van Haarlem 750 geopend. Tegelijkertijd verschijnt een bundel geïllustreerde beschouwingen, bijeengebracht en geredigeerd door wiek röling. De animatiefilmer gerrit van dijk wint de internationale vuurwerkprijs, de Gouden Jupiter. 24 kees verwey (95), nestor van de Haarlemse kunstschilders, overleden. Bij een auto-ongeluk op de Zeeweg in Overveen zijn drie doden en een zwaargewonde te betreuren. 25 Het Haarlemse gemeentebestuur vraagt in een brief aan het bestuur van de Franse zusterstad Angers, alle invloed aan te wenden bij haar landsregering om geen kernproeven te on dernemen. jan zandvoort (64) overleden, bekend geworden als duin wachter. 29 Haarlem geniet van de busmanifestatie op het NZH-terrein met de Blauwe Tram als trekpleister. De Riviervismarkt houdt voor de tweede maal haar twee daags festival. Augustus 1 h. kroon te Bloemendaal veertig jaar actief in de uitvaart branche. Uit de halfjaarscijfers van de Nederlandse Vereniging van Makelaars blijkt, dat de stijging in waarde van de huizen in Haarlem het hoogst is. 270

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 270