2 De hittegolf teistert ook stad en streek, waarin het openbare leven lam geslagen wordt. J.G. WELTERS uit Haarlem onderscheiden met gouden ere medaille Oranje-Nassau bij afscheid als secretaris van woningbouwvereniging Randstad. 4 Burgemeester pop opent de eerste Haarlemse Pasar Malam in de Extranhal. Van de nieuwe recreatiepias in de Veerpolder wordt druk gebruik gemaakt. 6 Het weekeinde brengt een feestelijke 'Jazz behind the beach' in Zandvoort en andere attracties: in Haarlem wordt een biervatenvaart gehouden, in de binnenstad wordt een straatmuziekfeest gevierd, dat alles onder de titel Haarlem leeft. Burgemeester pop speelt remise tegen hoofdcommis saris straver in een schaakspel met levende stukken op de Nieuwe Groenmarkt. 7 Na een conflict binnen de dierenbescherming treedt j. mudde per 15/8 aan als beheerder van het Haarlemse en Zandvoortse dierenasiel. In de refter van het stadhuis wordt de tentoonstelling gehou den van Kerkperspectieven, interieurtekeningen van Haar lemse kerken, door joh an grabijn. 9 Sail 95 geeft Haarlem een voorproefje waarbij vele schepen en scheepjes het Spaarne een fraai en levendig aanzien ge ven. Uit de Hoofdwacht blijkt na inbraak onder meer een zes- tiende-eeuwse gravure van H. goltzius verdwenen, voor stellend oud-burgemeester jan van zuren, die ook het pand bewoond heeft. 10 In het Spaarne ligt het Greenpeaceschip Sirius met het Thea ter tegen chloor. 12 Op het Schelpenpad wordt een Concours d'Elegance gehou den voor mg's (sportwagens). 13 Ir. h.a. breuning (93) overleden, oud-stadsarchitect van Haarlem. De 38-ste Muggenronde wordt bij de jongens gewonnen door huub de vries, bij de meisjes door bianca cassee. 14 hans meyer overleden, directeur van Vernhout en Sluyters Holding BV en onder meer voorzitter van de Haarlemse Smalfilm Liga. a.j. de ridder bij tachtigste verjaardag onderscheiden met zilveren eremedaille. 15 De woningvereniging Rosehaghe herdenkt de oplevering van haar eerste woningen, 75 jaar geleden. Op de Rijksstraatweg verongelukt een 62-jarige Haarlemse vrouw. 271

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 271