16 c. ockeloen (70) overleden, oud-wethouder van de ge meente Velsen. 19 Het standwerkersconcours op de Grote Markt wordt gewon nen door H. goppel uit Lelystad. jacq. bloem (65) overleden, directeur-econoom van het College Hageveld te Heemstede. cor stam (75) in Frankrijk overleden, onder meer oud-bur gemeester van Haarlemmermeer en verzetsleider in het Ge west Haarlem tijdens de Duitse bezetting. 21 Een 20-jarige man uit Haarlem verongelukt op de Zeeweg. De fusie gaat van kracht tussen de Mgr. Huibersschool en de Eenhoorn, beide in Schalkwijk. Staatssecretaris a. nuis (cultuur) op monumententocht in Haarlem. Een spreeuwenplaag teistert Haarlem-Noord in de omge ving van het Marsmanplein. Met pistoolschoten worden ze verjaagd. 22 De Ronde van Nederland (wielrennen) start op de Grote Markt. 24 hans de boer uit Haarlem wordt de nieuwe voorzitter van het college voor ziekenhuisvoorzieningen. Een 72-jarige man uit Haarlem komt om bij het zeilen op het IJsselmeer. 25 De St. Jeroenschool aan de Overtonstraat verbouwd tot woonappartementen. B'j gelegenheid van haar 65-ste verjaardag wordt notaris mr. a.h.m. de jong, mede wegens maatschappelijke verdien sten, benoemd tot officier Oranje-Nassau. 26 Kinderdagverblijf Pepijn viert zijn zestigste verjaardag. 29 a.h. van duin (65) overleden, voornalig directeur Mgr. Huibersschool. 30 De voormalige brandweerkazerne aan de Gedempte Oude Gracht wordt gesloopt ten behoeve van woningbouw. September i Bij de gemeente Haarlem zijn 1300 bezwaarschriften bin nengekomen tegen het bestemmingsplan De Appelaar (schouwburg, rechtbank, parkeergarage). De Hoofdwacht, zetel van de Historische Vereniging Haerlem, na grondige restauratie heropend. Voorzitter wim van luyken reikt de legpenning van de vereniging uit aan de gemeentelijke bouwcoördinator M. busker. Bewoners van Oranjestraat en Oranjeboomstraat in de Leidse Buurt blokkeren de Oranjestraat voor het buiten- verkeer als protest tegen het al jarenlang braak liggende ter rein op de hoek van de twee straten. 2 Haarlem in beweging. De vaardagen vieren hoogtij met op- 20 272

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 272