nieuw de slag bij Den Briel, waarin de Spanjaarden werden verjaagd (1572). Op het Spaarne (1/9) uitvoering van het muzikale evenement Stad onder stroom a. RiJNiERSE (67) overleden, oud-secretaris en -voorzittei van de Stichting Gregor Mendel en oud-voorzitter van de toenmalige kvp, afdeling Haarlem. De culturele activiteiten bij de manifestatie 'Kunst in de Hout' trekken zeer grote belangstelling. Pastoor G. OKHUIJSEN, benoemd in de parochies Overveen en Bloemendaal, wordt geïnstalleerd in de Mariakerk van Overveen. Naar aanleiding van de klachten dat het aantal feesten ter gelegenheid van Haarlem 750 te groot is, en daarmee ook de overlast, laat Haarlems Dagblad een bliksemenquête hou den. Driekwart van de ondervraagden maakt geen bezwaar. JAN GOTTMER, de motor van de Vereniging Haarlemmers voor de Haarlemmers, geëerd met de penning van verdienste van de gemeente Haarlem, hem uitgereikt door wethouder GIESKE. Uit justitiële onderzoeken zou blijken, dat met medeweten van de Criminele Inlichtingen Dienst van de politie Kenne- merland (Haarlem) van 1991 tot en met 1994 tonnen soft drugs op de handelsmarkt zijn gekomen. Tijdens een onderzoeksverhoor door een speciale commissie uit de Tweede Kamer zou Haarlem in een kwalijk daglicht komen te staan. De beschuldigingen worden door hoofdcommissa ris straver sterk gerelativeerd. GERARD VERMEULEN (70) overleden, ex-hoofdredacteur van weekblad Panorama. Het koffiehuis achter het station wegens de geplande nieuw bouw aldaar gesloopt. 6 Hofje van Bakenes 600 jaar. Mevrouw pop, echtgenote van de burgemeester, onthult een bronzen beeldje (drie keuve lende vrouwen), gemaakt door marijn koenen-gorter. 8 Mr. PiETER VAN vollenhoven opent in de Haarlemse stadsschouwburg de nationale monumentendagen en krijgt het boek 'Lieven de Key, Haarlems stadsbouwmeester' (au teur AD VAN DER blom) aangeboden. In het Historisch Mu seum wordt een tentoonstelling, gewijd aan lieven de key, geopend. In het Archeologisch Museum wordt een tentoonstelling ge houden, gewijd aan het Huis ter Kleef. Tevens verschijnt het boek 'Huis ter Kleef, onder eindredactie van j.j. temminck. 9 Vele eiken in Bloemendaal worden bedreigd door de wilgenrups. Voorzitter rike ruiter neemt afscheid van de Haarlemse schoonheidscommissie. 273

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 273