Speeltuin dvs in Haarlem-Noord viert vijftigjarig bestaan, it De Vishal (Haarlem) en Pulchri (Den Haag) houden een uitwisselingsexpositie. 13 Het culturele seizoen in Haarlem gaat op de Grote Markt weer van start met een openluchtvoorstelling op mega- scherm. 15 Bij een binnenbrand op het Houtplein loopt een pand flinke schade op. Op de Bakenessergracht wordt het kinderdagverblijf Hét Kootertje geopend. 16 In Teylers Museum wordt de tentoonstelling 'Een kunstkast gaat open' gehouden met de mooiste tekeningen uit de col lectie Teding van Berkhout. Onder zeer grote belangstelling houdt Spaarndam z'n Zomerfeest. In het kader van Haarlem 750 wordt in de Grote of Sint Bavokerk een manifestatie over geloof en ongeloof gehou den. 17 In de Gravenzaal van het stadhuis krijgt de Zuidafrikaanse schrijver/dichter breyten breytenbach uit handen van staatssecretaris nuis de Jacobus van Looy-prijs uitgereikt. In het Haarlem-stadion wordt de Internationale Taptoe Haarlem 750 gehouden. 19 Mevrouw w. mein-bakker onderscheiden met bronzen me daille Oranje-Nassau bij haar veertigjarig jubileum in dienst van G.A.K. 20 Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe kantoor Randstad Uitzendbureau (Raaks/Ged. Oude Gracht) ver schijnt als presentje een boekje waarin een aantal Haarlem mers op hun manier naar Haarlem kijken. 22 De basisscholen De Tweemaster (Boerhaavewijk), de Europaschool (Europawijk) en de Dr. Albert Plesmanschool (Meerwijk) fuseren tot De Pyramideschool. De zilveren speld van de Nierstichting wordt mevrouw cis hof opgespeld vanwege het feit dat zij 25 jaar collectante is. Wethouder gieske reikt de gouden eremedaille Oranje- Nassau uit aan pieter de jong bij diens veertigjarig jubi leum als organist en koordirigent. 23 Weinig belangstelling in Haarlem voor de informatieve gemeentedag. 25 frans nypels, hoofdredacteur van Haarlems Dagblad, neemt in het Belgisch Verkeersbureau in Amsterdam de speciale persprijs in ontvanst wegens de bijlage van zijn krant over België. hugo landheer (98), kunstschilder, in Bentveld overle den. 274

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 274