In de Drieëenheidskerk te Bloemendaal wordt een vredes- symposium gehouden. De verbouwde en heringerichte studie- en leeszaal van de stadsbibliotheek wordt in gebruik genomen. Emeritus bisschop van de Oud-Katholieke kerk in het bis dom Haarlem, G. van kleef (73), overleden. Tineke stroes neemt na veertig jaar afscheid van e Bavinckschool. H. de RUITER uit Haarlem, internationaal voorzitter van de Europese Organisatie van Kleinhandelaren in de melk, on derscheiden met de gouden medaille Oranje-Nassau. In de kloostergangen van het stadhuis wordt de tentoonstel ling 'Haarlem 750 meter diep' gehouden, opgezet door de Rijks Geologische Dienst. Na veertig jaar in het onderwijs werkzaam te zijn geweest neemt thea kramer afscheid van de Waterinkschool. baukje klaasje la roy-bergsma te Haarlem, vrijwilligster bij het Rode Kruis, onderscheiden met de zilveren medaille Oranje-Nassau. In het concertgebouw wordt een tweedaagse koren manifestatie gehouden in het kader van Haarlem 750- De Rijks Geologische Dienst (rgd) voert grondboringen uit op de Grote Markt om monsters uit het verleden op te die- Uit de gemeentebegroting 1996 blijkt onder meer, dat de Haarlemmers, globaal genomen, iets minder belasting hoe ven te betalen. Forse bezuinigingen maken Haarlem finan cieel iets meer stabiel. Pater seb. dusee (75) te Driehuis overleden, oud-docent van achtereenvolgens het Missiehuis, Gymnasium Pauhnum en Ichtuscollege. 6 In de Grote of Sint Bavokerk wordt de tentoonstelling 'Brui send Brussel' geopend. H. schindeler (38) overleden, bekend winkelier in de Gen. Cronjéstraat. Het Kennemerlyceum te Bloemendaal viert zijn 75-jarig be- staan. 7 Ter gelegenheid van de Bavodag (officieel op 1 oktobei onthult Commissaris der Koningin dr. J. van kemenade de eerste (mede dank zij de Vrienden van de Grote Kerk) geres taureerde pilaar in de Grote Kerk en onthult burgemeester pop een van de veertien rouwborden, die weer in de kerk zijn opgehangen. 8 JACQUES VERNOUT sluit na veertig jaar zijn poppentheater La Condola in de Warmoesstraat. Pen' A 275

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 275