9 Het wandtapijt De Val of Inname van Damiate hangt weer in het stadhuis, in de kamer van b w, waar voortaan deswege een rookverbod geldt. 11 De Buurtbeheer Organisatie Haarlem Oost (Boho) neemt een nieuw kantoor annex winkel in gebruik in het winkel centrum Parkwijk. 12 Bloemenmeisjes Haarlem plaatsen als een voorbode twee bakken geraniums bij het tijdelijke kantoor van de Floriade die in 2002 in Haarlemmermeer wordt gehouden. Onder de titel 'Haarlem, go his way' en in het kader van 750 jaar Haarlem start in de gereformeerde Wilhelminakerk een driedaagse evangelisatiecampagne. 13 Burgemeester pop opent in het Enschedé-huis de foto tentoonstelling 'Markante Haarlemmers'. 15 De elfde TROsloop in Haarlem en omgeving is weer een groots en sportief succes. 16 Honderden belangstellenden bezoeken de kijkdagen, voor afgaand aan de veiling van de huisraad e.d. van kees verwey, die (op 17/10) ruim een ton opbrengt. In het grote-stedenbeleid van het kabinet komen Haarlem en zeven andere steden niet aan bod. Zij doen, mede op instiga tie van de burgemeester, op premier kok een beroep om 'alsnog serieus genomen te worden'. 18 De twee Hogenbijlprijzen worden toegekend aan jan van waveren (muziek), directeur van het Nederlands Impressa- riaat, en aan de Stichting Smalfilmmuseum te Hilversum. 20 Wethouder mooij opent het Linnaeuscollege. Het betreft een fusie van Theresia Mavo, Grafische School, Ewald Scholengemeenschap en Spaarne Lyceum. Leerlingen van de Damiateschool houden een strandloop in Bloemendaal om de opening te vieren van hun school, die ontstaan is uit een fusie van de Technische Opleidings school St. Petrus en de Delta Christina Scholengemeen schap. 23 J.t. nelis ontvangt bij zijn afscheid als melkboer in de bin nenstad en vanwege zijn verdiensten in het sociaal-charita tieve leven de penning van verdienste van de gemeente Haarlem. w.j. groen overleden, oud-voorzitter van de Woning vereniging Randstad. 24 Oud-minister dr. p.w. winsemius onthult in Thijsse's Hof te Bloemendaal het door jolanda prinsen gemaakte beeld van jac. p. thijsse ter gelegenheid van diens vijftigste sterf dag. Daarna (27/10) wordt in het gemeentehuis het boek ge presenteerd 'Jac. P. Thijsse, een leven in dienst van de na tuur'. 276

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 276