SEM HARTZ (83) overleden, bekend Haarlems graficus/ typograaf. Het Nijmanshofje, kinderboerderij en speeltuin in de Tweede Vooruitgangstraat, heropend. Bij Christie's in Amsterdam wordt een stuk van jacobes van LOOiJ geveild, dat als onbekend werk op een veiling was gekocht. Het heet Bloemvisioen Oostindische Kers. November i Uit een enquête van Haarlems Dagblad blijkt dat de voor stellen betreffende nieuwbouw op de lokatie van de Oliphant (Spaarne) merendeels weerstand oproept bij de Haarlemse burgerij. In het concertgebouw wordt de nieuwe Steinway-vleugel officieel in gebruik genomen, een geschenk van de Vrienden van het N.Ph.O. Tijdens werkzaamheden bij Hoogovens komt een 42-jarige Haarlemmer door een ongeval om het leven. Bij de behandeling van de Bloemendaalse gemeente begroting 1996 verklaart burgemeester M. kamphuis dat wat hem betreft Bloemendaal, Heemstede en Bennebroek mo gen fuseren. In het kader van de Heemschut Persprijs krijgen de Haar lemse architecten/journalisten ids haagsma en hilde de haan een eervolle vermelding voor hun artikel in de Volks krant over De Appelaar. 2 In de Gravenzaal neemt uit handen van burgemeester pop de Amsterdamse zakenman joost ritman de Laurens Jansz. Costerprijs in ontvangst wegens de door hem opgebouwde boekenverzameling Bibliotheca Philosophica Hermetica. De gezamenlijke gemeentelijke commissies Ruimtelijke or dening Velsen en Haarlem geven groen licht voor de bouw van een voetbalstadion (HaarlemATelstar) en een ziekenhuis op het Van der Aartsportpark. De burgemeester reikt aan de politiemensen twaalfhoven, gortop, jager, kruize en venema de Carnegieplaquette uit wegens hun moedige gedrag bij een brand in de Habrakenhof. 3 Onder zeer grote belangstelling wordt Kunstlijn 1995 ge houden. In het concertgebouw houdt de Nederlandse Vereniging voor Rechtspraak haar jaarvergadering, in aanwezigheid van prins willem-alexander. 4 De moord op de Israëlische premier rabin brengt ook Zuid- Kennemerland en vooral de Joodse gemeenschap tot ver bijstering. De Pabo (Pedagogische Academie Basisonderwijs - vroe- 25 277

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 277