ger: Rijkskweekschool) viert in bijzijn van onderwijs minister RiTZEN haar tweede eeuwfeest. Tegelijkertijd ver schijnt het boek 'Twee eeuwen voor de klas', geschreven door j. pranger, en wordt in het Historisch Museum Zuid- Kennemerland een tentoonstelling gehouden. 6 Tien aanstaande stadswachten starten hun opleiding in Haarlem. 7 b w besluiten per 1996 weer de hondepenning in te voe ren. Mgr. jan VALKESTiJN, oud-directeur van de Haarlemse Koorschool, onderscheiden met de Most Excellent Order of the British Empire wegens zijn muzikale verdiensten, mede in relatie tot de Engelse koormuziek. De onderscheiding wordt hem uitgereikt door de ambassadeur van Groot Brittanië sir david miers. 8 Ter gelegenheid van het 1 oo-jarig bestaan van de polikliniek van het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis wordt een sympo sium gehouden voor doktersassistenten, gevolgd door fees telijkheden op 16/11 Bij de gemeente zijn ongeveer 1000 bezwaarschriften bin nengekomen tegen het ontwerp-bestemmingsplan De Appelaar (schouwburg, rechtbank, parkeergarage en hotel). 10 De Academie voor Fotografie in Haarlem viert haar tienja rig bestaan. fietje van eck-van veen (62) te Bloemendaal overleden, oud-medewerkster van Culturele Zaken te Haarlem, voorna melijk werkzaam op het gebied van het amateurtoneel. 13 Gedurende een week viert de Veronica-Jenaplanschool, oor spronkelijk gesticht door de Zusters van Liefde, haar 150- jarig bestaan. In de Verlosserskerk wordt een migrantenweek gehouden op initiatief van de Stichting Kerken en multiculturele sa menleving. Ruim twee miljoen gulden heeft de veiling opgebracht van 43 etsplaten van de Haarlemse schilder en etser adriaen van ostade (1610-1695). 14 Burgemeester drs. F. ijsselmuiden van Haarlemmerliede en Spaarnwoude per 1 december benoemd tot burgemeester van Edam/Volendam. 17 Tijdens een expositie in Gebouw Noord-Holland reikt bur gemeester pop aan bert van voorden de eerste prijs uit in de fotowedstrijd 'Haarlem fotografeert Haarlem', georgani seerd door Haarlems Dagblad en het Spaarnestad Archief. Aan de gevel van het Rosenstock-Huessy Huis in de Hagestraat (het vroegere St. Jacobs Godshuis) wordt een gevelornament aangebracht ter herinnering aan de pelgrima- 278

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 278