ges, die naar het graf van Sint Jacob in Santiago de Compos- tella (Spanje) werden en nog worden gehouden. Als herinnering aan muziekhandel Hogenbijl en zijn eige naar CASPAR HOGENBIJL onthult mevrOUW TH. MEIJER-VAN WEEGHEL aan het pand aan de Oude Groenmarkt een ge denkplaat. Daarna worden in de Gravenzaal de Hogenbijl- prijzen uitgereikt (zie 18/10). Mede in het kader van de stedenband Haarlem-Mutare ver toeven de schrijvers chenjerai hove en yvonne vera uit Zimbabwe in Haarlem. In de Vleeshal organiseert de kunstenaarsvereniging De Groep een tentoonstelling onder de titel 'Liefde op het eerste gezicht'. h. van het kaar, oud-burgemeester van Schermer, per 1 december benoemd tot tijdelijk burgemeester van Haar- lemmerliede en Spaarnwoude. Tijdens de sloop van de voormalige brandweerkazerne aan de Ged. Oude Gracht worden sporen gevonden uit de twaalfde eeuw en voorwerpen uit de vijftiende en zestiende eeuw. De Zeeweg in Overveen wordt gereorganiseerd (onder meer een rotonde bij de Brouwerskolkweg) om de route veiliger tc maken Ter viering van Haarlem 750 brengt een groot aantal Haar lemse amateurs de musical Haarlemmer Olie, geschreven door en onder regie van marijke kots, in de stadsschouw burg. De finale van De Haerlemsche Start wordt gewonnen door ANITA reerink met haar bedrijf La Coquille. Uit een opinie-onderzoek, ingesteld in opdracht van Haar lems Dagblad, blijkt dat het college van b w en de andere Haarlemse politici een onvoldoende scoren. pieter HOOGEVEEN (78), oud-veilingmeester, overleden. Minister van aartsen verricht de opening van het Natio nale Park Zuid-Kennemerland. Haarlem krijgt ter gelegenheid van zijn 750-ste verjaardag van Heemstede een authentieke landkaart uit 1724 ten geschenke. De herbegrafenis van de Haarlemse verzetsstrijdster hannie schaft, vijftig jaar geleden, wordt herdacht. Te vens is het een halve eeuw geleden, dat de ere-begraafplaats aan de Zeeweg te Overveen werd geopend. h. VAN SEGGELEN viert zijn zeventigjarig lidmaatschap van de grafische vakbond. De Haarlemse politie blijkt bereid tot acties voor een nieuwe en betere cao. Ze is voorts vertoornd vanwege de afwij zende houding van de burgemeester. 279

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 279