22 In het raadhuis van Heemstede verschijnt het eerste exem plaar van het boek 'Heemstede 1940-1945. Gemeente in bezettingstijd', geschreven door marcel bulte en hans krol. 23 Haarlem als stad 750 jaar. 's Morgens koffie met gebak op de Grote Markt. In het Teylers Museum een symposium over het Haarlemse stadsrecht en de achtergronden daarvan, georganiseerd door het Gemeentearchief en de Vereniging Haerlem. 's Middag in de Grote of Sint Bavokerk een her denkingsbijeenkomst, afgesloten door een lasershow. Te vens aanbieding van het Monument van de Twintigste eeuw, een geschenk van het bedrijfsleven, op initiatief van de In dustriële Kring Haarlem, de Stichting Millennium en Cobraspen. Tenslotte de opening van het Monument, ont worpen door de vroegere stadsarchitect thus asselbergs op het Verwulft. Haarlems Dagblad brengt een jubileum nummer als ochtendkrant uit die wordt verspreid onder alle Haarlemse gezinnen. In het Frans Halsmuseum wordt een tentoonstelling gehou den van de beeldend kunstenaar hannes kuiper. 24 carola roozen, informatrice bij de Haarlemse vvv, wint de titel (voor Noord-Holland) 'vvv-informatrice 1995'. harry uilenbroek (72) te Bennebroek overleden, destijds bekend middenstander (opticien) in de Haarlemse binnen stad. 26 Bij de viering van het tweede lustrum van haar Haarlems Kinderkoor wordt dirigente leny van schaik, mede van wege haar andere muzikale activiteiten, geëerd met de ge meentelijke Penning van Verdienste, haar uitgereikt door wethouder haverkort. 27 De Franciscanes Zuster diodora in Aerdenhout 100 jaar. 28 Burgemeester F. ijsselmuiden bij zijn afscheid benoemd tot ereburger van Haarlemmerliede en Spaarnwoude. 30 In boekhandel De Vries wordt het boek 'Literaire Wandel- gids van Haarlem', geschreven door wim vogel, gepresen teerd. December 2 a.m. huizing (81) overleden, bekend schoenwinkelier in de binnenstad en kerkelijk (rk) sociaal charitatief actief. 5 Ter gelegenheid van de restauratie van de Haarlemse Montessorischool aan de Louise de Colignylaan wordt een beeld, gemaakt door de IJslandse kunstenaar sigurdur gudmundssen, geplaatst. 7 In het pand Kennemerplein 18 en vervolgens ook in de Koningstraat wordt een tijdelijke opvang (in verband met de kou) voor zwervers en daklozen ingericht. 280

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 280