In het Wijkcentrum Binnensteeds wordt een ambulante ten toonstelling geopend betreffende 750 jaar immigratie. De Hollandprijs van de gelijknamige historische vereniging wordt uitgereikt aan de Haarlemmer bert sliggers wegens zijn bijdragen aan de lokale en regionale geschiedschrijving. Drie mannen blijken gearresteerd wegens 111 misdrijven die nu zijn opgelost door de politie van Heemstede, Benne- broek en Bloemendaal. Op de Grote Markt wordt een 22 meter hoge kerstboom op gericht, een geschenk van de zusterstad Osnabrück voor het 750-jarige Haarlem. 2 De Haarlemmer jan post onderscheiden met het Goldene Ehrenzeigen für Verdienste urn die Repubhk Ostenreich wegens zijn activiteiten ten gunste van de relatie tussen Ne derland en Oostenrijk. De onderscheiding wordt hem door de Oostenrijkse ambassadeur in Nederland uitgereikt. p. van koppen, fractieleider d'66 in de Haarlemse gemeen teraad, legt zijn functie neer en bedankt voor de raad. louise mulder volgt hem als fractievoorzitter op. Dr. TH. van vloten overleden, voorheen dermatoloog ij het vroegere Diaconessenhuis. Haarlem sluit de viering van zijn 750-jarig bestaan als stad af met een uitbundig feest voor alle medewerk(st)ers aan de festiviteiten en de ambtenaren. Het feest wordt de volgende dag herhaald en gevierd in Claus Partyhouse in Hoofddorp. 4 Thuiszorg Haarlem voert wegens een nijpend personeelsge brek een klantenstop in. Gegadigden worden op een wacht lijst geplaatst. 16 Huisarts m. heep in Schalkwijk viert zijn zilveren jubileum. 17 Wethouder rineke gieske (d'66) treedt af wegens politieke en persoonlijke omstandigheden. Zij blijft lid van de ge meenteraad. De rijksbouwmeester w. patijn brengt een negatief advies uit over het rechtbankontwerp in De Appelaar. De fractie van d'66 wijst m. de vries aan als opvolger van de afgetreden wethouder gieske. Blijkens een uitlating van staatssecretaris kohnstamm komt Haarlem niet in aanmerking voor het kabinetsbeleid inza e de Grote Steden. 18 Er komen nieuwe besprekingen op gang omtrent de invul ling van het Appelaargebied. 19 AAFJE VEENIK neemt na 35 jaar als jeugdverpleegkundige afscheid van de gg en gd. Met ministeriële toestemming kan de eerste paal voor het nieuwe Kennemer Gasthuis op de grens Haarlem/Velsen in 1999 de grond in gaan. 281

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 281