voor de kernen Bloemendaal, Overveen en Vogelenzang. 21> Het resultaat was dat de gemeenteraad in december 1903 instemde met het plan om een aantal woningen voor eigen ambtenaren te gaan bouwen. 22> De woningen zouden bestemd zijn voor dienaren van politie, maar ook voor nachtwa kers, die tevens wegwerkers of lantaarnopstekers waren. Het aantal wonin gen werd later bepaald op vijf, die verspreid over de gemeente zouden moe ten worden gebouwd. Pas in 1906 zou tot de bouw worden overgegaan.23) Het duurde vervolgens tot 1912 voordat weer over de bouw van nieuwe woningen zou worden gesproken. In de raadsvergadering van 29 februari 1912 besprak de burgemeester het bouwen van woningen voor ambtenaren. De directe aanleiding was, dat een politieagent in Aerdenhout een huis be woonde dat onbewoonbaar moest worden verklaard en dat twee andere agenten een woning in Schoten moesten zoeken omdat in de gemeente Bloemendaal geen woonruimte beschikbaar was. 24> Een jaar later, in okto ber 1913, boog de Bloemendaalse gemeenteraad zich over een verzoek van de Commissie van toezicht van het gesticht 'Meerenberg' betreffende het bouwen van twaalf 'beambten-woningen', in drie blokken van vier, voor eigen medewerkers.25) Slechts zo nu en dan werd op kleine schaal voor de lagere bevol kingsklasse gebouwd. 'In Bloemendaal behoort geen plaats voor stads kwartieren te zijn. Er worde gezorgd, dat het blijve de plaats der parken in Haerlem Jaarboek 1997 De Ramplaan te Overveen op 23 oktober 1897. (foto gemeente Bloemendaal)

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 146