maakten zij gebruik van hun netwerk van relaties. Als penningmeester van de Afdeling Bloemendaal van het Witte Kruis stelde Van Twisk in 1916 voor om door een storting van j 2000,- deel te nemen in het aandelenkapitaal van de woningbouwvereniging Bloemendaal die een bouwplan met kwali tatief goede arbeiderswoningen - en dus in het belang van de volksgezond heid - op tafel had liggen. Hoezeer de meningen over het belang van volks huisvesting nog uiteenliepen illustreert een uitspraak van de voorzitter, die meende dat door bouwplannen als die van Tuindorp 'de weelde onder arbeidersbevolking in de hand gewerkt wordt tot nadeel van genoemde be- -150- volking'. 38> Daarom mocht Van Twisk zijn voorstel alleen op persoonlijke titel ten uitvoer brengen. Het eerste woningbouwproject van woningbouwvereniging Bloemen daal was, zoals eerder gesteld, de schitterende locatie bij de Ramplaan in Overveen. Het beoogde gebied was in gebruik voor de bollenteelt en bij zonder fraai gelegen. Het lag namelijk tegen de bosrand van de duinen aan en werd aan de oostzijde omsloten door bollenvelden en aan de zuidzijde door weiland bij het landgoed Duinvliet. Voor het ontwerpen van een woonwijk met arbeiderswoningen moest een architect worden aangezocht. Men zocht dichtbij huis. De keuze viel op het bekende Overveense architectenbureau van J. Mulder en J.A. van De Ramplaan na de wegverbreding, genomen in de richting Overveen, 1920. (foto gemeente Bloemendaal) Haerlem Jaarboek 1997

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 150