mïïfrnm I cultuurgrond te verhuren. Eenmaal met zand opgespoten grond was im mers niet meer als zodanig bruikbaar. Er dreigde nu een aanzienlijke vertraging in de aanvang van de bouw. Bornwater keerde zich tegen de passieve houding van een aantal raadsle den. Haast was namelijk geboden. Het zag er naar uit dat de reserves in de plaatselijke zanderij van de familie Van der Vliet binnenkort zouden zijn uitgeput en het elders kopen van de benodigde 16000 kubieke meter zand zou de kosten, verbonden aan het ophogen van het bouwterrein, veel hoger maken. 'Het is natuurlijk niet moeilijk om een stok te vinden om den hond te slaan, maar spreker zou den Raad toch wel willen voorstellen om nu eens eindelijk een begin te maken', aldus Bornwater in de raad. 50> Ook om andere redenen was het snel starten van de bouwwerkzaamhe den wenselijk. De prijzen van bouwmaterialen - die als gevolg van de oor log abnormaal waren gestegen - zouden op korte termijn wellicht weer tot een normale prijs zijn gedaald en dan zou er in de gemeente Bloemendaal dringende woningnood heersen. Wanneer het maar enigszins mogelijk was zou op het daarvoor bestemde en reeds aangekochte terrein met de bouw moeten worden begonnen. 'Wij zitten hier nu wel te filosofeeren of het bou wen veel of niet veel kosten zal, maar daar gaat het nu niet om', merkte Bornwater ongeduldig op. 51> Langer uitstellen van de werkzaamheden zou ongetwijfeld tot veel schade lijden. In januari 1917 stelden b w het Tuin- Haerlem Jaarboek 1997 Een drie-onder-éénkapwoning met een topgevel in het midden aan de Midden Tuindorpslaan nrs. 22-20-18 (van links naar rechts), (foto H. Spijkerman)

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 154