Een doorkijkje in de Zuider Tuindorpslaan nrs. 1-29 (van links naar rechts). Niet alle woningen hebben een voortuin, (foto H. Spijkerman) maken de boomen de huizen slechts vochtig', zo meende één van hen. 69> De groenvoorziening zou net zo goed beperkt kunnen blijven tot het plan ten van enige bomen op het pleintje. De voorstanders van groen verzetten zich hiertegen hevig. Wat zou een tuindorp, zoals de naam immers al aan gaf, zonder groen zijn? Het planten van kleine boompjes en een ligusterhaag langs de hekjes van de woningen zouden het geheel een vrien delijker aanzien geven. De voorstanders zouden in de meerderheid blijken te zijn, zodat de benodigde kredieten werden verstrekt. Nu restte nog slechts het vaststellen van straatnamen. Op 12 juni 1919 vergaderde de raad hierover. Het voorstel luidde aanvankelijk om de stra ten in Tuindorp de namen van Tuindorpslaan, Tuindorpsplein en Vereeni- gingslaan te geven. Het raadslid Van Kessel stelde echter voor de naam Vereenigingslaan te wijzigen in die van Willem Pastoorslaan, naar een vroegere afgevaardigde van dit district van de Tweede Kamer. Maar burge meester Bas Backer had bedenkingen tegen namen met een politieke klank. Bornwater achtte de naam Witte ICruislaan meer geschikt. Het slot- voorstel van Bispinck om de straatnamen van Tuindorp slechts te verwij zen naar enerzijds de windrichtingen van het stratenpatroon en anderzijds naar het tuindorpskarakter van de wijk (Midden-, Noorder-, Ooster-, Zui der Tuindorpslaan en Tuindorpsplein; alleen een Wester Tuindorpslaan Haerlem Jaarboek 1997 -i6o-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 160