Hoofdwacht Vanaf het bloemencorso tot en met het laatste weekend van september was er voor belangstellenden gelegenheid om op zaterdag en zondag de Hoofd wacht te bezichtigen. Dit werd ook dit jaar mogelijk gemaakt door de en thousiaste medewerking van een groot aantal vrijwilligers, die onder lei ding stonden van Ellen van Putten en Agnes Lommerse. Op 25 april werd daar de expositie 'Haarlem in steendruk' door Joost Swarte geopend. Deze tentoonstelling werd georganiseerd door Margreeth Pop, Gonda Koster, Ab van der Steur, Esther Ras en Peter Hammann. Bij -203- de opening kreeg Joost Swarte een cheque aangeboden voor de nieuwbouw van de Toneelschuur die hij heeft ontworpen. Tijdens de Kunstlijn in november exposeerden in de Hoofdwacht Eva en Paul Jorritsma. Algemene Ledenvergadering Het Kennemer Gasthuis, lokatie Schalkwijk, was op 24 juni het toneel van de jaarlijkse ledenvergadering, waar Mieke Meiboom en Marcel Bulte le zingen hielden over het aloude en iets jongere Schalkwijk. Excursies en bijzondere activiteiten De jaarlijkse Luilakwandeling ging op 17 mei naar het fort Bezuiden Spaarndam. Op 6 juli was onze vereniging onder voortdurende regenval aanwezig op de Boekenmarkt op de Grote Markt. Op 17 september ging een bus met Haarlemmers voor de jaarlijkse excur sie richting Dordrecht. Op 15 december was er voor leden een ruil- en verkoopbeurs voor boe ken, ansichtkaarten en andere Haerlemiana. Lezingen Marcel Bulte belichtte op 24 februari de geschiedenis van de stadswijk Rozenprieel. In samenwerking met de Archeologische Werkgroep vond op 24 maart een lezing door J. Besteman plaats over de Vikingschat. Drs. P.E.M. Hammann hield op 22 mei een lezing over het 600-jarige Hofje van Bakenes, waarover hij zojuist een boekje had geschreven. Op 1 juni hield Dr. P. Biesboer een inleiding over het werk van Cornelis VERENIGING 'HAERLEM'

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 203