Pronk. Aansluitend was er een rondleiding over de aan Pronk gewijde ten toonstelling in de Vleeshal. Het Jaarboek 1996 werd op 12 juni gepresenteerd in Teylers Hofje. Op 7 oktober hield de heer P.P. Steijn een lezing over 'Meestertekens op het dak'. Met meestertekens werden trotseerloodjes bedoeld, die door de eeuwen heen gebruikt zijn om nagels in loodbedekking op daken tegen het weer te beschermen en die vaak stadswapens, initialen of jaartallen bevat ten. Op 11 november hielden mevrouw drs. A.E.C. Lindijer en F. Baars een -204- druk bezochte lezing over de geschiedenis van de voormalige kousen- fabriek Hin N.V. Contacten met anderen Ieder jaar vindt er een overleg plaats tussen Haarlemse verwante instellin gen met een historische achtergrond, te weten het Historisch Museum Zuid-Kennemerland, het ABC, het Archeologisch Centrum en de Vrienden van de Grote Kerk. Een maal per jaar is er een overleg met de wijkraden. Appelaar Omdat bezwaarschriften bij de gemeente en de provincie tegen het bestem mingsplan voor de Appelaar geen resultaat hadden, is ook onze vereniging, in overleg en in samenwerking met de Wijkraad Binnenstad, de Bond Heemschut en de Vrienden van de Grote Kerk bij de Raad van State in beroep gegaan tegen dit plan. Stichting Geveltekens De samenstelling van het bestuur veranderde in de loop van het jaar van wege het vertrek van de heren Bert van den Ham en Rutger van Oppen- raay. Er werd nog niet voorzien in het aantrekken van nieuwe bestuursle den. Gedurende het jaar is vooral gewerkt aan het samenstellen van een beleidsnotitie en aan de verwerking van de gegevens die beschikbaar zijn gekomen met de inventarisatie van de geveltekens. Haerlem Jaarboek 1997

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 204