-209- De leden van de Historische Werkgroep Vereniging Haerlem eind 1995. Zittend van links naar rechts W.H.C. Blazer, mevrouw A.E.C. Lindijer, mevrouw N. Vogel zang-van der Pol en J.W.M. Herbermann. Staand van links naar rechts mevrouw R. Strating, F.S. Baars, J. Knijn, W. Schelfhout, P. van Wijngaarden, B.M.J. Speet, H. Becker, M.A. Bulte, W.E. Post, A.D.J. Neeven en W. Duba. In het midden zittend op de boekenkast F. Mulder. Op de foto ontbreken H. Ahles, mevrouw L. Bertholee, R. van Driel, K.J.B. Keuning, B. Pel, T. Snabilié, C.H.R.T. Weevers. bescheiden over de periode 1882/1888 van de R.K. Leesvereniging, die in 1876 was opgericht. Verder is eens te meer gebleken dat het goed kunnen samenwerken met openbare en particuliere instellingen een eerste vereiste is. Ook het inter viewen van betrokkenen ('oral history') neemt een steeds grotere plaats in. De geschiedenis van een stad is niet alleen terug te vinden in geschreven bronnen, maar ook in mondelinge overleveringen. Dit betekende voor de werkgroep dat ruimschoots aandacht besteed werd aan de benadering van (oudere) mensen en de mogelijkheden om herinneringen vast te leggen en te bewaren. Aan de volgende gemeenschappelijke projecten hebben leden van de hwvh in 1997 gewerkt: - Het project 'Grote Raad van Mechelen' (coördinatrice mevrouw A.E.C. Lindijer). In samenwerking met professor J.Th. de Smidt is gestaag ge werkt aan het transcriberen van de vonnissen van deze Raad. MARCEL A. BULTE

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 209