Het project 'Vincentiusvereniging Haarlem' (coördinatrice mevrouw N. Vogelzang). Het onderzoek is grotendeels afgerond. De verwachting is dat in 1998 een publicatie zal volgen. - Een soort encyclopedie van het Haarlemse bedrijfsleven (coördinator de eer M.A Bulte). Het onderzoek was eind 1997 nog niet geheel afgerond. De bedoeling is dat dit boek van ongeveer 400 pagina's in oktober 1998 zal verschijnen onder de titel 'Van oude nijverheid tot nieuwe zakelijk- Het project 'Haarlem en W.O.-i' (coördinator de heer A.D.J. Neeven). Het manuscript bevond zich eind 1997 in het eindstadium en de publicatie zal m 1998 in de boekhandel verkrijgbaar zijn. - Het project 'Personele Quotisatie van 1742' (coördinator de heer R van Dnel). Door en ten behoeve van de leden van de hwvh zijn de volgende 'in- en externe' lezingen gehouden: - Op 12 februari 1997 gaf Aad Neeven op de zolder van de Hoofdwacht een ezing over de onderzoeksmethoden en de gang van zaken bij het tot standkomen van het door hem geschreven boek 'Zonder Waarschu wing Met behulp van onder andere fragmenten van logboeken, vlucht- gegevens van oorlogsvliegtuigen en persoonlijke reisverslagen kregen de aanwezigen een goed inzicht in de wijze waarop hij te werk was gegaan. p 24 februari 1997 gaf Marcel Bulte in de aula van Teylers Museum met behulp van dia's een lezing over de geschiedenis en de ontwikkeling van de Haarlemse stadswijk 'Rozenprieel'. Dit naar aanleiding van het boek Het Rozenprieel, van buitengebied naar arbeiderskwartier' eind 1996. Op 12 maart 1997 gaf het bestuurslid van de Vereniging Haerlem en se cretaris van de 'Hollandsche Maatschappij van Wetenschappen' Eduard Nieuwenhuizen Kruseman op de zolder van de Hoofdwacht een lezing over de ontwikkeling van de in Haarlem gevestigde 'Hollandsche Maat schappij der Wetenschappen'. De boeiende uiteenzetting over de doel stellingen en werkwijze betekende voor de leden een welkome ver meerdering van de historische kennis over deze eerbiedwaardige Haarlemse instelling. Op 11 juni 1997 werd door Henk Becker op de zolder van de Hoofdwacht een lezing gehouden over de historie van het pand Gierstraat 50 en zijn bewoners. Met behulp van dia's gaf hij een helder en goed gedocumen teerd overzicht van de laatste drie a vier eeuwen bewoningsgeschiede- ïn samenwerking met Mieke Meiboom, gemeentearchivaris van Haar- lemmerhede en Spaarnwoude, gaf Marcel Bulte op de Algemene Leden vergadering van 24 juni 1997 een lezing over de historische ontwikkeling Haerlem Jaarboek 1997

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 210