Necrologieën Johan van Kempen 30 juni 1939-6 april 1997 De Bloemendaalse musicus, architect en muziek- journalist Johan van Kempen is op zondag 6 april onverwacht op 57-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor. Van Kempen groeide op in de boezem van een kunstzinnige familie. Zijn vader Henk was een bekend architect (onder meer verantwoordelijk voor de restauratie van de Grote of St. Bavokerk in Haarlem) en componist onder het pseudoniem Henri Carf. Johan studeerde zelf fluit bij Jos de Klerk en bij Jean-Pierre Rampal in Parijs en directie bij Marinus Adam en Toni Aubin in Parijs. Van Kempen kreeg zijn bouwkundige opleiding eveneens van groten uit het vak: Baudouin en Le Corbusier in Parijs. Na zijn studie componeerde hij onder meer voor fluit, cello, orgel, piano en orkest en maakte hij tour nees met zijn leermeester Rampal. Tijdens de jaren zeventig schreef Johan van Kempen honderden recensies en kronieken voor het Haarlems Dag blad. Vrijdagavond 4 april 20.30 uur in het Medisch Centrum Alkmaar. Johan pakt mijn beide handen, kijkt me indringend aan en zegt nadrukkelijk: 'We gaan weer spelen, hè?' Hij is geknakt, gebroken, maar zijn geest dwingt hem, ondanks alles, ernst te blijven maken met onze gezworen eed om le venslang te concerteren op Koninginnedag. Sedert 1986 hielden wij beiden deze traditie hoog, daartoe uitgenodigd door het Oranjecomité Bloemendaal. En nu, in het Schubertjaar, zou het de fluitversie van diens Arpeggione-Sonate worden, die in de Bloemendaal se Hervormde Kerk een markante plaats op het programma zou innemen. Ruim een week eerder hadden wij er nog over getelefoneerd. Toen: een JOHN OOMKES

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 212