1 vaarlijke stekels. Ook ik ben daar tijdens onze lange vriendschap mee ge confronteerd. Pas wanneer ik hem had weten duidelijk te maken dat ik zijn vesting niet wenste te torpederen, maar alleen zijn hart zocht, pas dan trok hij zijn legers terug. Dan restten weer de blikken van verstandhouding over de gedeelde hartstocht voor de ongerepte schoonheid van de natuur, soms ver weg (het Franse land) soms dichtbij (Schapenduinen), over onze fasci natie voor de ontroerende klankpracht van Ravels Gaspard de la Nuit, maar ook over de gedeelde intimiteiten over grote trauma's in ons beider levens. -214- Vorig jaar gaven wij ons laatste concert in Zeist. In de kapel van de Evangelische Broedergemeente vertolkte Johan heel bevlogen de solopartij in de grootse fluitsonate van Gabriël Pierné. In de auto op weg naar Haar lem vertelde hij opgetogen over de naderende voltooiing van zijn huis in Frankrijk, waar hij definitief zou gaan wonen. Eén blik naar mij was voor hem genoeg om zich te realiseren dat zijn verhuizing me zwaar viel. Ik kon en wilde niet begrijpen dat hij kennelijk voldoende reden had om alle sche pen achter zich te verbranden, al verzekerde hij mij dat wij gewoon verder zouden musiceren, alleen wellicht wat zuidelijker. 'Kom bij me logeren', klonk het vaak daarna. Door allerlei oorzaken is het er niet van gekomen en wonderlijk genoeg logeerde hij de laatste maanden steeds frequenter in Holland. Dat deed me goed, al liet ik hem dat niet weten. Tot die vrijdag, de vierde april. Eén blik op deze lieve, ontredderde Bloe- mendaalse nomade is genoeg om te weten dat hij me ditmaal niet meer zal ontglippen, ook al weet ik dat ik zijn lichaam niet bij me kan houden. Ik leg mijn hand op zijn bezwete voorhoofd. 'Warm hè', zegt hij. Ik knik. 'Net de Habanera van Ravel', mompelt hij en glimlacht. jaap stork (met toestemming auteur overgenomen uit Haarlems Dagblad) John van Meurs 23 januari 1944-21 juni 1997 John van Meurs was een markante persoonlijkheid. Toen bekend werd dat hij op 21 juni 1997 na een ontembare ziekte afscheid had genomen van een bruisend leven, werd op tal van plaatsen in het Haarlemse de pas vertraagd. John woonde dan wel niet meer in de Spaarnestad, zijn voetstappen werden er nog regelmatig gehoord. En dan opeens die sobere stilte. De vlotgebekte gastheer geveld, het bracht velen tot bezinning en, zoals altijd bij verlies van een vriend, besef van betrekkelijkheid. Het leven is soms oneerlijk kort. De grote animator van tal van creatieve hoogstandjes, ver- Haerlem Jaarboek 1997

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 214