|g, trokken op de eerste dag van de zo- mer. Echtgenote Marianne en de kinderen worden in het verlies ge troost door een kostbare schat aan dierbare herinneringen. Vi Johannes Stephanus van Meurs werd op 23 januari 1944 in Haarlem geboren. Al vroeg in zijn schoolja ren ontpopte John zich als een wel bespraakt gangmaker met een hoge toverhoed vol originele initiatieven. Na de Hartenlust mulo en het Mendelcollege lokte de horeca. Daar keek nie mand van op. Met een vader die werkzaam was bij het vermaarde Brinkmann aan de Grote Markt rolde de appel niet ver van de boom. En vader Van Meurs was ook al creatief. Die twee hadden het samen op de theaterplanken ver kunnen schoppen, zijn velen nog steeds van mening. De eerste horecastappen zette John als hulp van pa op het terras van Brinkmann. Jaren later zou hij zelf dit mooiste terras van de stad exploite ren. Maar voor het zover was ging de jonge gastheer in de leer. Eerst in het Zuid-Duitse Mittenwald. Daarna de hogere Hotelschool in Maastricht, waar de immer actieve John spoedig tot voorzitter gekozen werd van de studentenvereniging Amphytrion. Tijdens een sportief treffen tussen horecastudenten van Maastricht en Den Haag leerde hij Marianne kennen. In 1971 nam John de exploitatie van het terras van Brinkmann op zich. Maar zijn ambities reikten verder. Nadat toenmalig wethouder Van Liemt hem gewezen had op de Gulden Druyf, iets verderop aan het begin van de Koningstraat, opende John er in juni 1972 de Coninckshoek. Het etablisse ment zou vermaard worden tot ver buiten de stadsgrenzen. Zijn sportieve genoegens als lid van de Horeca-Trimclub schoten er wel eens bij in. Maar als John wel aanwezig was op de sportuurtjes in Stoops Bad, en vooral de uurtjes daarna, dan was het altijd feest. John was een geweldig causeur, die niet zelden met frisse invalshoeken de stemming op een aangenaam peil wist te brengen. Zijn enthousiasme kon echter soms ook flink met hem op de loop gaan. Wellicht was dat een van de oorzaken die in 1988 leidden tot de definitieve sluiting van de Coninckshoek. John was er de man niet naar om lang bij de pakken neer te blijven zitten. Hij werd leraar aan de Haagse Hogere Hotel school en raakte er door zijn gedreven wijze van doceren uitermate popu lair bij de studenten. Met zijn groot enthousiasme wist hij de studieboeken boeiend tot leven te praten. Hij zat ook in het vermaarde Jenever genootschap en leidde seminars voor scholen in het buitenland. In 1996 openbaarde zich zijn ziekte. Toen eenmaal duidelijk werd dat NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 215