ren geworden. Hoewel Piet hun uiterlijk en kle ding regelmatig moderniseerde, waren hun stre ken veel te braaf en werd het Hollandse 'blanke pit'-gehalte niet meer op waarde geschat. Piët zat tegen zijn pensioen aan en kon de stap naar de nieuwe tijd niet meer maken. Jan Kruis, die later zijn eigen familie tot nationale helden zou maken ('Jan, Jans en de kinderen'), nam Sjors en Sjimmie onder handen. Met lang haar en vale spijkerpakken waren zijn stripfiguren lichtjaren verwijderd van de helden van Frans Piët. Piëts naam zal altijd verbonden blijven met het illustere duo. 'Ik maakte het allemaal wat Hollandser', zei hij in 1972, toen een reporter van de 'ncrv- gids' hem vroeg of hij zijn bijdrage aan de stripgeschiedenis kon samenvat ten. Hoewel Piët zijn rol in de wereld van het beeldverhaal steevast te be scheiden voorstelde, sloeg hij met deze uitspraak de spijker op de kop. Het is in een tijd van flitsende video-games en snel vermaak moeilijk voor te stellen dat zijn werk niet als oubollig en saai, maar als gedui fd en geestig overkwam. Desondanks was hij een vakman wiens stijl zeer herkenbaar was. Wellicht vertegenwoordigden 'Sjors en Sjimmie' een onwerkelijke, onbezorgde vrolijkheid en een onverstoorbaar optimisme waar later een beetje de klad in kwam. Dat neemt niet weg dat Piët een stripklassieker wist te tekenen die meer dan iets anders 'Hollands' was. Naast tekenen speelde muziek een grote rol in Piëts leven. Hij speelde viool en musiceerde onder andere in 'Die Haerlemsche Musyckcamer'. In 1992 werd hij benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Miep van Luin-Riemersma 6 januari 1911 - 13 april 1997 Al een jaar is ze niet meer bij ons, Moeder Miep, maar haar levensenergie straalt vrolijk door. De eerste dozen van haar paperassen zijn gesorteerd. Heel af en toe gooien we iets weg. Niet-kunnen-wegdoen is bij ons erfelijk. 'Gelukkig hebben jullie wel een opgeruimd karakter', had mijn vader kun nen zeggen. Onze moeder heeft ons ook in dit opzicht heel erg veel nagelaten. Dozen vol betrokkenheid met het Haarlemse en landelijke muziekleven. Stapels programma's die uitgevoerd werden en een hoop programma's die nog uit gevoerd zouden worden. KLAAS KORNAAT NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 219