Om een indruk te geven van de inhoud van die dozen: een doos met stukken over bestuur lijke activiteiten van Jeugd en Muziek, plaatse lijk en landelijk, De Eglantier (vroeger Haar lemse Muziekschool), de Amsterdamse Mu ziekschool (voorheen de Volksmuziekschool van Willem Gehrels), het cultureel centrum Het Oude Slot in Heemstede, de Stichting Nauwluisterendheid van professor Fokker -220-(die naam had ze zelf verzonnen, omdat Stich ting 31-toons-orgel niet goed in het gehoor lag) en de Koninklijke Nederlandse Toonkunsten aarsvereniging met de koffieconcerten in het landgoed Groenendaal, die ze ooit initieerde. Dan is er een doos die van haar maatschappelijke belangstelling en haar specifieke stokpaardjes getuigt, met stukken over de Vrije Gemeente in Amsterdam, Vrouwen en Vrede, Geweldloos Verzet, 't Kan Anders, tv en geweld en over Groen Links, waarvan ze volgens mijn herinnering geen lid was, maar waarvoor ze wel op een verkiezingslijst stond, en over de Soroptimisten, waarvan ze veel mensen kende en belde. Dan een doos met activiteiten van de laatste tijd: tal van jury's (kleine doosjes vol aantekeningen, want Miep was altijd op zoek naar weer een ander stimulerend woord), de Muziekmiddagen voor Jeugd en Muziek in nieuwe vorm met Greetje Land in de Eglantier, 'Over de Drempel' geheten, stukken over voorbereidingen met haar leerlingen voor het behalen van een diploma van het Belgisch Muziekcollege en over de voorspeelavonden in het Huis met de Sleutels op de Bronsteeweg. En dozen vol agenda's. Want bijna altijd werd er les gegeven, met een kopje thee vooraf in de keuken, en af en toe uitrusten tussen de lessen door op een stoel tussen de twee vleugels: 'eventjes het hoofd laten rusten'. Ooit stroomde muziek door het Amsterdamse huis in de Jordaan waar Miep en haar zuster Coby, de zangpedagoge, geboren werden. Er werd veel gezongen in koren, onze moeder nog even op de viool, later kwam de piano. Al heel vroeg moest er geld verdiend worden met administratief werk (waarschijnlijk de oorsprong van haar bestuurlijke activiteiten) en aanvankelijk kwam de muziekstudie ernaast. Van velen geleerd en door velen geïnspireerd. Theorie van J.W. Kers bergen en van professor Bernet Kempers. Piano gestudeerd bij mevrouw Henriëtte Bosmans, die het maar moeilijk te begrijpen vond dat ze kinde ren kreeg naast haar muzikale carrière. Vele verhalen over Willem Pijper, die ze altijd zou blijven bewonderen en van wie ze telkens opnieuw compo sities wilde spelen. Haerlem Jaarboek 1997

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 220