Onze vader, medisch student en bevriend met haar broer Frans, kwam ook al in het Amsterdamse huis. In 1933 trouwden ze en vanaf toen werd ze pianiste en doktersvrouw in het huis aan de Bronsteeweg schuin tegenover Ans Bouter die haar quatres-mains partner zou worden. Gelukkig was er in die tijd gemakkelijk hulp in de huishouding te krijgen en moeder Miep kon goed organiseren. In de doos 'privé' liggen heel wat briefjes over de verdeling van het huishouden: 'de bediening van de voor en de achterbei, wie helpt in de keuken, wie helpt de dokter, wie haalt en brengt de kinde- ren?...' Moeder Miep gaf les en trad op. Buitenshuis maar ook in huis. De huis concerten in het Huis met de Sleutels werden een begrip. Patiënten van mijn vader vertellen nog steeds dat er 'altijd muziek' boven de wachtkamer of naast de spreekkamer was. En dat vader van Luin af en toe flink moest optreden om zijn praktijk te beschermen. Ook haar eigen muzikale vorming ging door. Ze nam lessen bij Jo Goudsmit, pianist en zakenman, die ze leerde kennen via Jo Hekster, violist van het Concertgebouworkest, een van de velen waarmee ze kamermuziek speelde en levenslang bevriend zou zijn. Dat was in de oorlogsjaren, die ook in het muziekleven droeve sporen achterlieten. Weer later onderricht van Alex de Vries in Antwerpen, en bij Nadia Boulanger in Parijs. Eigenlijk bleef ze haar leven lang bijleren, ook via de masterclasses, waar ze de zang begeleidde Na het overlijden van haar zuster, Coby Riemersma, zette Miep zich nog intensiever in als begeleidster van zangers en zangeressen met 'hun prachtige liederen'. Het was een roeping, een gedreven moeten om die muziek dóór te geven. Om mensen te helpen hun talenten te ontplooien. In 1979 ontving ze de Jos de Klerk prijs 'voor haar stimulerende activitei ten met betrekking tot de muziekuitoefening door jeugdige amateurs, geïn spireerd door een uitgesproken sociale instelling'. Enkele jaren later kreeg haar zuster Coby Riemersma dezelfde prijs gekregen, dit vanwege haar in spirerende invloed in de wereld van de zangkunst, onder meer als mede oprichtster van de Vereniging Vrienden van het Lied. Samen met Frans Vester, groot fluitist en inspirator voor vele fluitisten, heeft Miep baanbrekende concerten gegeven. Frans was kritisch als geen ander: 'Weet je wat erger is dan één vleugel? Twee vleugels Hij had een enorme muziekkennis en kon voor zichzelf, voor haar en voor het publiek nieuwe muzikale werelden openen. Verschrikkelijk vond ze zijn te vroege dood, hij kwam altijd in de gesprekken terug. De lichte weerzin van Frans Vester tegen de twee vleugels, een beetje plagerig bedoeld misschien, heeft Miep er niet van weerhouden meer dan 55 jaar een pianoduo te vormen met Ans Bouter. Een klaviervriendin voor het leven, totaal verschillende uitstralingen en toch met elkaar verweven NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 221