als de zwarte en witte toetsen van het toetsenbord. Honderden concerten en tientallen radio-opnames. 'Muzikale rotsen in dikke truien', kopte de krant een jaar of tien terug in een overigens heel sfeervolle en eerbiedige recensie van Kees Huges, die veertig jaar muzikale bewondering uit z'n pen liet vloeien. Hij schreef over de hoge leeftijd van het duo en hun meer dan vijftig jaar lange samenspel. Razend was onze moeder, muziek had helemaal niets met getallen te ma ken, en zeker niets met haar leeftijd. Op 14 april 1997, de dag na haar plotseling overlijden stond er als kop -222- boven het artikel van John Oomkes in het Haarlems Dagblad: 'Miep van Luin (86) had een groot hart', en daaronder in nog grotere letters: 'katalysa tor muziekleven in Zuid-Kennemerland'. Ze heeft die krant gelukkig niet kunnen lezen, anders had ze John wel even gebeld. Want ze was, zoals hij schreef, inderdaad 'kritisch, liefdevol en midden in het leven staand en dan opeens niet meer'. Ze sprak haast nooit over haar dood. Maar ze had het op deze manier wel gewild. Een zacht einde met een geluidloos slotaccoord. Met op de les senaar een stuk voor morgen, waar ze niet meer aan toe zou komen. Jam mer, heel jammer, en mooi. Een leven vol klank en kleur. Herman Gerrit van der Sleen 21 mei 1915-26 november 1997 De naam van Herman van der Sleen is onlosmakelijk verbonden met de Prof. dr. Gunningschool, een school voor zeer moeilijk opvoedbare kinde ren in Haarlem. In 1956 werd hij de eerste directeur - schoolhoofd, zoals de functie in die tijd nog heette van deze school. Met zijn ervaringen, opgedaan als leer kracht, als groepsleider in kindertehuizen en directeur van een internaat, en met zijn kennis en kunde bezorgde hij deze school een bijzondere plaats in het veld van het speciaal onderwijs. De visie en opvattingen van Van der Sleen zijn nog steeds actueel. Reeds in de jaren zestig pleitte hij voor het opnemen van de discipline maatschap pelijk werk in de toelatingscommissie. Door de inspanningen van Van der Sleen was er bovendien in die tijd al een jeugdpsychiater aan de school ver bonden. Het kind in de problematische opvoedingssituatie stond voor Van der Sleen centraal. Bij het beantwoorden van de hulpvraag was een goede relatie tussen school en ouders een noodzakelijke voorwaarde. Bij deze Haerlem Jaarboek 1997 JAAP VAN LUIN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 222