Kroniek Januari 1 In de barre koude stappen stad en streek het nieuwe jaar in. De jaarwisseling heeft een rustig verloop. Voor de 25-ste keer maken leden van de Bloemendaalse Reddingsbrigade een duik in zee. De oud-internationals winnen de traditionele voetbalwedstrijd tegen de Koninklijke hfc met 3—1. jan michels (89) overleden, kunstschilder/graficus. 2 Dr. h. bruch (94) te Heemstede overleden, historicus en onder meer actief op het gebied van de Heemsteedse geschiedschrij ving. Uit een accountantsrapport blijkt dat de naleving van de subsidieregeling in Haarlem betreffende de welzijnsinstellingen aan alle kanten rammelt. Maccabi Tel Aviv uit Israël wint de Haarlemse Basketball Week na een finale tegen Kalev Tallinin: 78—96. De bittere koude dwingt tot bijzondere hulp aan daklozen, veel ongemak en ongerief in de regio. Het vogelrampenfonds start een bijvoederactie voor vogels. 5 frans piet (91) overleden, tekenaar/cartoonist. J.c. CRAMER (80) overleden, oud-ondercommandant van de Haarlemse Vrijwillige Brandweer. 6 Tijdens de Driekoningenavond van de Vereniging Haerlem wordt de nieuwe zilveren legpenning gepresenteerd, ontworpen door grafisch kunstenaar p. wetselaar. De eerste twee zijn voor M.J. busker, architect van de restauratie van de Hoofdwacht, en voor jaap temminck, oud-gemeentearchivaris, wegens diens ver diensten voor de stadsgeschiedschrijving. 7 ans bouter (82) te Heemstede overleden, concertpianiste. Zij was mede bekend door haar duo-optredens met miep van luin. In de kloostergangen van het stadhuis wordt een tentoonstelling gehouden over het Duitse studentenverzet tijdens de Tweede Wereldoorlog. WIM HELVERSTEIJN EN KEES SIPKES -227-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 227