rob dobbelsteen, redacteur toerisme bij Haarlems Dagblad, krijgt de Persprijs Toerisme 1996 uitgereikt op de Vakantiebeurs in Utrecht. Bij zijn installatie als korpschef in Kennemerland verklaart hoofdcommissaris b.r. visser dat de Politie Kennemerland min der Haarlems moet worden. Haarlems burgemeester jaap pop uit ernstige kritiek op de commissaris van de koningin, dr. j. van kemenade, wegens diens aanhoudende pleidooi voor een pro vinciale politie. -228- 8 mr. p. van meeteren (85) te Bloemendaal overleden, oud-voor zitter van de Raad van Bestuur van de Nationale Nederlanden. CASPAR VOGEL, directeur van het Noordholland Philharmonisch Orkest, per 1 april 1997 benoemd tot algemeen directeur van het Holland Festival Oude Muziek te Utrecht. kees pelser, zeer gewaardeerd raadslid en fractievoorzitter van Groen Links in de Haarlemse gemeenteraad, neemt afscheid. dick bremer volgt hem op. Tevens wordt p. de vries geïnstal leerd als opvolger van h. elmas (eveneens Groen Links). g.p. Arnold, adjunct-directeur Dagbladuitgeverij Damiate, be noemd tot directeur van Dagblad De Gooi- en Eemlander te Hilversum. 9 d. de vries (80) overleden, oud-penningmeester van de Bewo ners Vereniging Leidsebuurt. Voorzitter jan in 't veld van het Spaarndams Gemengd Koor ontvangt uit handen van burgemeester jaap pop de penning van verdienste van de gemeente Haarlem ter gelegenheid van zijn af scheid en zilveren jubileum als voorzitter. In zijn nieuwjaarsrede verwijt commissaris van de koningin van kemenade kranten en radio dat zij te weinig deskundige aan dacht besteden aan het provinciaal beleid. In het Zorgcentrum Schalkweide wordt in tegenwoordigheid van wethouder betty van viegen het eerste, speciaal op de wijk ge richte serviceloket geopend, onder meer ter informatie van de ouderen uit de omgeving. Mevrouw c.m. knijff-van schie, nog zelfstandig wonend in de Nachtegaalstraat, viert haar honderdste verjaardag. 10 Restaurant De Karmeliet aan de Spekstraat ten dele uitgebrand. De vvv Zuid-Kennemerland start een offensief om het teruglo pen van het aantal buitenlandse toeristen te keren en een nieuwe propaganda-actie te voeren. Wethouder cornelis mooij overhandigt de scheidend voorzitter Haerlem Jaarboek 1997

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 228