van de Vereniging voor Christelijk Primair Onderwijs Zuid Ken- nemerland de erepenning van de gemeente Haarlem. Uit een geheim rapport blijkt dat de organisatie van de gemeente Haarlem min of meer chaotisch is. 11 Uit een enquête van de nzh blijkt dat 15% van de Haarlemse bus reizigers zich wel eens bedreigd voelt, 25% ondervindt overlast in de bus of bij de bushalte. 12 Ds. w. van herwijnen doet zijn intrede in de Gereformeerde Kerk Haarlem-Centrum (Wilhelminakerk). 17 boy van der erf viert zijn 40-jarig amateurtoneeljubileum bij de -229- groep Eglentier in de voorstelling 'Amadeus', en wordt onder scheiden door het Nederlands Centrum Amateurtheater. 20 Een felle brand verwoest de Minister van der Leeuwschool aan het Houtmanpad. 22 In het Frederikspark wordt om veiligheidsredenen een twee eeu wen oude beuk geveld. 23 Een vrouw in barensnood aan de Schoterweg wordt door de brandweer uit haar woning getakeld en naar een ziekenhuis ver voerd. 24 Het Oogheelkundig Medisch Centrum behandelt zijn 50.000ste patiënt. In de ochtendmist rijdt een honderdtal auto's en vrachtwagens op elkaar op de oprit naar de A9 van Haarlem-Zuid naar Bad hoevedorp. De ravage is enorm, er zijn enkele doden en vele ge wonden. Wethouder jan haverkort reikt een cheque van 10.000,- uit aan de bewonerscommissie Slachthuisbuurt voor het opknappen van een achterpad als prijs in een prijsvraag, uitgeschreven door de Woningbouwvereniging Haarlemveste. 27 Mevrouw franziska bloemendal-alltenkirch viert in Schalkweide haar honderdste verjaardag. 28 frans baars (horeca-ondernemer) wordt onderscheiden met de Gouden Haarlem Promotiespeld 1997. die hem door burgemees ter JAAP POP wordt uitgereikt. 31 jan dirkx (62) overleden, kunstschilder. Negen anonieme tekeningen (17de eeuw), destijds aangekocht door Teylers Museum, blijken werkjes van leerlingen van rem- brandt te zijn. De Catharijnebrug na herstel weer open voor verkeer. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 229