13 In de Leidsebuurt worden de eerste nieuwbouwwoningen (Leidsestraat/Oranjeboomstraat) opgeleverd. 14 Wethouder jan haverkort opent in de bibliotheek van Schalkwijk een tentoonstelling van 70 plannen, die wijk bewoners hebben gemaakt om hun wijk te moderniseren. 15 Uit een landelijk detailhandelsonderzoek van het Centraal Bu reau voor de Statistiek blijkt dat het centrum van Haarlem het meest ideale winkelaanbod heeft. 19 Een collectie privé-brieven van Godfried bomans brengt op een -232- veiling in Amsterdam 28.000,- op. 21 De 43-ste lichting Haarlemse Bloemenmeisjes presenteert zich in IJmuiden: de vvv Velsen/IJmuiden heeft zich aangesloten bij de vvv Zuid-Kennemerland. Het Frans Halsmuseum houdt een tentoonstelling van bloem- schilderijen onder de titel 'Het Boeket'. Op de Internationale Dag tegen Racisme - en geïnspireerd door het platform 'Haarlem bekent kleur' - houden vijf basisscholen in aanwezigheid van wethouder betty van viegen een ballonnenactie. 23 gijs hol wint het eerste Haarlemse Smartlappenfestival. 24 Burgemeester jaap pop (Haarlem) en burgemeester mevrouw n. van den broek (Heemstede) slaan de eerste paal voor het ver pleeghuis De Houttuinen op de grens van beide gemeenten. 29 Mevrouw aafje mollema-bachman in Parkzicht honderd jaar. April 2 wil bellekom (67) overleden, bekend als promotrice van de Volkskerstzang in de kerstnacht op het Nieuwe Kerksplein. 3 Tijdens de koopavond wordt na een bommelding het winkelcen trum Schalkwijk ontruimd. 5 Ruim 1500 kinderen uit het bisdom Haarlem komen bijeen in de St. Bavokathedraal aan de Leidsevaart ter voorbereiding op hun Vormsel. De Haarlemse striptekenaar joost swarte ontwerpt een zgn. verjaardagspostzegel, die de ptt op 6 mei uitgeeft. 6 goof brandwijk (70) te Overveen overleden, bekend door zijn manege Duinlust (met ook kamelen en rondvliegende ara's). johan van kempen (57) overleden, musicus en medewerker van het Haarlems Dagblad. Tijdens een concert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest neemt orkestdirecteur Caspar vogel afscheid. Haerlem Jaarboek 1997

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 232