24 Een uitslaande brand teistert het Stedelijk Gymnasium aan het Prinsenhof. 25 De tentoonstelling 'Haerlem in steendruk', die de Vereniging Haerlem organiseert in de Hoofdwacht, wordt geopend door striptekenaar joost swarte. 26 Ds. c. van de velde (60) overleden, oud-predikant van de Gere formeerde Kerk Haarlem-Centrum. Het vijftigste Bloemencorso trekt de bloemenstad Haarlem bin nen. De titel van het corso is dit jaar 'Met goud gekroond'. albert de klerk, oud-stadsorganist, geeft op het Willibrordus- orgel in de Kathedrale basiliek zijn laatste concert. In het stationsgebouwtje van Overveen wordt een lunchroom begonnen. 27 In de Bakenesserkerk wordt de zangeres cobi schreijer door vrienden een feest aangeboden. Wethouder jan haverkort reikt haar de gemeentelijke penning van verdienste uit. 30 Koningin Beatrix viert Koninginnedag 's middags in de ge meente Velsen. De wijk Bosch en Vaart (vroeger onderdeel van de gemeente Heemstede) zeventig jaar Haarlems. Mei 1 charles h.j. brauers (73) overleden, oud-brandweercomman dant van Haarlem. In het kader van een actie ten bate van de nieuwbouw van de Toneelschuur ontvangen stad- en streekgenoten die hun naam delen met een vermaard beeldend kunstenaar (b.v. jan steen) een enveloppe met daarin een certificaat van honderd gulden. De Bakenesserkerk, eigendom van kunsthandelaar anuschka menist wordt door wethouder jan haverkort officieel bezegeld als cultuurtempel. De toren blijft eigendom van de gemeente Haarlem. 4 Een felle brand teistert de gebouwen van het vroegere EHB-com- plex aan de Oudeweg. 5 Ondanks het wisselvallige weer trekt Bevrijdingspop te Haarlem zo'n go.000 bezoekers. 9 ans windhorst krijgt de Cremerring, onderscheiding van de Letterlievende Vereniging j.j. cremer. De overdracht door eki oostwald-bouwer (91) geschiedt bij het Hildebrandtmonument in de Haarlemmerhout, bij Grootmoeder Kegge. Haerlem Jaarboek 1997

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 234