13 In het kader van het project Boom Cadeau (idee van het raadslid hélène steenhoff) onthullen wethouder martin de vries en de negenjarige geertje en de tienjarige yorane vijf leilinden in de Heinrich Böllstraat. 14 Gedeputeerde Staten van Noord-Holland gaan accoord met de bouw van de Appelaar op het voormalige Enschedéterrein: schouwburg, rechtbank, woningen en parkeergarage. 15 Uit een telefonisch onderzoek van bureau Intomart blijkt dat de inwoners van Bloemendaal, Bennebroek en Heemstede in grote meerderheid tegen de fusie zijn van hun gemeenten tot Bloemen- -235- stede. Het zgn. Teyler Initiatief reikt milieuprijzen uit aan j. vink en 16 Wethouder ruud van der geest opent de Luilakmarkt met een bloemetje voor de ondernemers die hinder ondervinden van de markt. 19 Haarlem, jong en oud, geniet weer van het draaiorgelconcours op de Bolwerken. 20 Tijdens een ledenvergadering van de vvd worden zes van de ze ven eigen raadsleden (inclusief de wethouders mooij en van der geest) niet meer kandidaat gesteld voor de gemeenteraads verkiezingen 1998. De manoeuvre is een reactie op het positieve standpunt van de fractie ten aanzien van de Appelaarplannen. De meerderheid der WD-leden is namelijk tegen. Café Millennium op het Verwulft gesloten. 21 Door het afhaken van Bloemendaal gaat de fusie met Heemstede en Bennebroek niet door. In de Hekslootpolder is een prehistorisch akkerbouwgebied opengelegd met ploegsporen uit 2000 v. Chr. Ook is een vuurste nen pijlpunt, 4000 jaar oud, gevonden. De Archiefdienst voor Kennemerland heeft een zeldzame 18e- eeuwse prent aangeschaft van de Leidsche Waterpoort of Eendjespoort met zicht op de Lange Brug. 22 Pater leopold verhagen (88) overleden te Eindhoven. Hij was o.a. oud-prior van het vroegere Augustijnerconvent aan de Zijlweg te Haarlem. Op het Houtplein wordt de eerste van de vijftig bomen geplaatst, die geplant zullen worden. 26 Wethouder jan haverkort heropent het fraai gerestaureerde wijkje Het Hof van Egmond in de Slachthuisbuurt. 27 De kunstenaar piet zwaanswijk wint de Olifant 1997, de kunst- J. DIERKX. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 235