De Haarlemse Zeilvereniging (hzv) viert haar 75-jarig bestaan. 26 Voor het eerst en ter herinnering aan hans meijer, grafisch on dernemer, wordt de Johannes Hendrik Meijer Prijs toegekend. diana hoeben uit Hoofddorp, leerlinge van de grafische school van het Linnaeus College te Haarlem, wint de prijs. 27 frans verpoorten (73) te Zwanenburg overleden, bekend etser en populair in Haarlemse kunstkringen. 30 Wethouder ruud van der geest geeft met een graafmachine het startsein voor de aanleg van drie nieuwe kunstgrasvelden op het -238- Van der Aartsportpark. Juli 1 De woningcorporaties Patrimonium (5.000 woningen in beheer) en Randstad (4.000) overwegen fusie. Dan vormen ze de grootste woningbouwvereniging in de stad. Haarlem telt totaal zo'n 20.000 goedkope huurwoningen in beheer bij corporaties. Dat zal gaan slinken tot zo'n 14.000. ELLA HENDRIKS en PiETER BiESBOER van het Frans Halsmuseum erkennen in Londen bij veilinghuis Sotheby's het schilderij 'Johannes' als een echte frans hals. Maar het hoogste bod is onbetaalbaar voor Haarlem: zes miljoen gulden. Twee tot 2,5 mil joen was nog op te brengen geweest, meent Frans Hals-directeur DERK SNOEP. 2 De populaire maar illegaal in Nederland verblijvende 'Rozen- man', SURINDER SINGH, vluchteling uit Pakistan, die 's avonds rozen verkocht in de Haarlemse horeca, wordt bedreigd met uit zetting. Hij werd door de politie betrapt bij het plassen in een steeg. Vrienden willen zijn uitzetting voorkomen, ook b w van Haarlem hebben een humanitaire behandeling bepleit, singh is elf jaar in ons land. Subsidiefraude, daarvan beschuldigt de curator het bestuur van de failliete Stichting Beheer Welzijnsmiddelen Harmenjanswijk (sbwh). De gemeente Haarlem dreigt daardoor een strop van 360.000 gulden te lijden, misschien zelfs een half miljoen, schat de curator. Het einde van de Haarlemse 'vijftigers', zo schetst herman van run de overleden kunstschilder frans verpoorten tijdens de begrafenis in Zwanenburg, verpoorten was een vermaard etser en bovendien pionier op het gebied van elektronische en kineti sche kunst. Haerlem Jaarboek 1997

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 238