3 Bloemendaals burgemeester m.h. kamphuis (54) wordt na 16 sep tember eerste burger van Amstelveen. De WD-er was eerder ge meentesecretaris van Haarlem. Bloemendaal krijgt w. van willi gen, oud-WD-wethouder van Utrecht, als tijdelijk burgemeester. Dit in afwachting van een eventuele samenvoeging van Bloemendaal met Heemstede en Bennebroek. De fractievoorzit ters in de gemeenteraad zijn teleurgesteld omdat de fusie nu op de agenda blijft. De burgemeesters van Haarlem (pop) en Haarlemmerliede (van hoogdalen-arkema) tekenen op de brug bij de Grote Sluis in -239- Spaarndam, die hun gemeenten scheidt, het convenant tot geza menlijke brandweerzorg. De provincie wil de schaarse ruimte in Zuid-Kennemerland be hoedzaam verdelen en beschermen. Tot 2005 kunnen nog 6800 woningen gebouwd worden en dat betekent dat veel woning zoekers elders onderdak moeten. Vooral de duinrand vergt be scherming. Ook wil de provincie de groene zone tussen Haarlem Oost en Ringvaart-Mooie Nel bewaren. Aldus de provinciale Streekplankrant waarin een visie tot het jaar 2010. 5 'Nu groeien onze kinderen op tussen Godslastering en wiet' klaagt de gereformeerde predikant w. van herwijnen, recent uit Kampen afkomstig. Hij pleit bij twaalf kerken die zijn ingeschre ven bij Interkerkelijke Evangelische Samenwerking voor een nieuwe Christelijke school, want de huidige verdienen die naam zijns inziens niet. Rector huurneman van het Eerste Christelijke Lyceum noemt de kritiek misplaatst en de criticus wereldvreemd. Er komt een nieuwe priesterraad voor het bisdom Haarlem. De vorige schortte het tweemaandelijks overleg met bisschop bomers op omdat 'communicatie over pastorale zaken onvrucht baar was'. 6 De Haarlemse atlete annemarie kramer wordt met 23.61 secon den nationaal kampioen hardlopen op de 200 meter. De titel 100 meter ontgaat haar door een valse start. 9 Een kleindochter van de in Haarlem wonende vooroorlogse ban kier en kunstverzamelaar franz koenigs heeft bij het rijk een claim ingediend tot teruggave van tekeningen en schilderijen die in de oorlog in Duitse handen zijn geraakt. Een deel daarvan wordt in het Rotterdamse museum Boymans-Van Beuningen ge koesterd, een ander deel is in Rusland terecht gekomen. Andere leden van de familie zijn het oneens met de vordering. Het café Millennium op het middenpad van het Verwulft blijft kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 239