voorlopig leeg. Eigenaar luigi prins kan geen uitbater vinden. 10 De wijkraad Meerwijk is tegen de bouw van zeventig eengezins woningen en een aantal woontorens aan de Meerwijkpias, zoals beoogd in de toekomstschets Schalkwijk 2000+. Dat gaat in te gen het principe van een 'groene zoom' aan de rand van dit stads deel, zegt wijkraadsvoorzitter j. wolff. De bouw van het nieuwe station Haarlem/Spaarnwoude begint in september en moet mei 1998 klaar zijn. 11 Over geluidshinder van Schiphol kwamen in 1996 135.139 klach- -240- ten binnen. Er worden proeven genomen met minder luidruch tige dalingen in glijvlucht. Er komt een startverbod voor een deel van de nachtvluchten. Dat raakt vooral de vracht- en charter vluchten. De discussie over een nieuwe luchthaven is gaande: in zee of in de Markerwaard of in de Flevopolder. Een vliegveld in zee, tien kilometer uit de kust tussen Zandvoort en Katwijk is technisch en financieel mogelijk, meent het Waterloopkundig Laboratorium in Delft. 12 De NS-concurrent Lovers wil in het najaar ook in de spits een Spaarne-expres tussen Amsterdam en Haarlem laten rijden. De alternatieve treinonderneming is voor 70% Frans bezit. Stadsbank Haarlem heeft met de Kredietbank Enschede voor mensen die slecht met geld kunnen omgaan een bankpas ontwik keld die automatisch rekening houdt met de betaalruimte van de pashouder. Er zijn 25 klanten met zo'n kaart uitgerust, het kun nen er honderden worden, verwacht Stadsbank-directeur ste vens. 14 In ruim twee jaar tijd zijn meer dan zestig Nigeriaanse meisjes verdwenen uit het asielzoekerscentrum in de Ripperdakazerne. De politie vreest dat een aantal van hen gedwongen is tot prosti tutie. 17 Ruigoord, vrijplaats binnen de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude voor Amsterdamse vrijbuiters, wordt bedreigd door de havenuitbreiding van de hoofdstad. Actievoerders heb ben zich ingegraven tegen de dreigende ontruiming. Architect herman zeinstra heeft zijn acht woningen - vier ap partementen en twee maisonnettes - op de uiterst kwetsbare bouwplaats Korte Spaarne 21 zien voltooien. Een eerder bouw plan is afgekeurd. Er waren aanvankelijk ook protesten tegen dit ontwerp naast de i7de-eeuwse gevels van De Olyphant. 19 aliakbar MORADi, die drie jaar in Haarlem heeft gewoond, is de vierde Iraanse vluchteling die binnen een jaar zelfmoord pleegde. Haerlem Jaarboek 1997

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 240