lemse drugs- en zwerversmilieu, waren verhoord volgens een speciale sterk emotioneel geladen methode. Het hof sprak zich niet uit over de toelaatbaarheid daarvan. De iepziekte woedt heviger dan vorige jaren; er zijn dit jaar al 220 zieke bomen geveld. Augustus De Haarlemse bloedbank accepteert geen bloed meer van homo seksuelen. Het gevaar voor besmetting met aids is te groot. Het Teylermuseum gaat dit jaar een replica van de 'grootste elektriceermachine ter wereld' opstellen en er mee demonstre ren. Het is twee eeuwen geleden dat Teyler het origineel plaatste. Er is 5,3 miljoen gulden nodig om de loden laag, die de toren van de Grote Kerk beschermt en versleten is, te vervangen. Bij de vorige restauratie in de jaren zestig is het lood te scherp in het eikenhout gedreven. Meer dan 100.000 mensen bezochten het afgelopen weekeinde het culinaire festijn 'Haarlem leeft' op de Oude Groenmarkt, waar twintig restaurateurs serveerden. Tegelijkertijd was er een pétanque-tournooi op de Grote Markt, een kinderkennis op de Nieuwe Groenmarkt en in de omringende straten een uitdragers- markt. Er is protest van omwonenden tegen de plannen om de voorma lige bibliotheek naast de Heilig Hartkerk aan het Kleverpark te slopen. Die sloop is nodig om de toekomstige appartementen op de benedenverdieping van voldoende licht te voorzien. Er ko men zestig studentenwoningen in de kerk. Zestien verdachten zijn door de politie Kennemerland gepakt, verdacht van drugssmokkel uit Venezuela. Twaalf kilo cocaïne zat in shampoo-flessen verstopt. Geen glitterasfalt op de Botermarkt, vinden de ondernemers aan het plein. Gemeenteraadsleden sluiten zich bij dat oordeel aan. Ontwerpster marlies van diets had proefstroken laten aanleg gen om een indruk te geven van haar glitterplannen bij de op knapbeurt. Die waren dus niet overtuigend. Haarlem krijgt uit het Europese Sociaal Fonds 2,5 miljoen voor vier werkgelegenheidsprojecten ten bate van 'mensen-met-pro- blemen'. Voortijdige schoolverlaters worden ingezet bij de voor genomen herbouw van de molen De Adriaan aan het Spaarne. Verder is er ook nog 2,5 miljoen te verwachten voor vernieuwin gen in het midden- en kleinbedrijf. Haerlem Jaarboek 1997

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 242