29 In de gemeenteraad is onenigheid gerezen over vergoeding van de reiskosten van burgemeestersvrouw m. pop voor de reis van het college naar zusterstad Mutare in Zimbabwe. De meerder heid ging accoord. De politie heeft 3000 stekken van hennepplanten in beslag geno men uit een kelder in Haarlemmerliede, die grenst aan het huis van burgemeester mevr. van hoogdalen-arkema. Dr. gerard j. jaspers uit Aerdenhout, 'schatgraver van de Haar lemse Stadsbibliotheek,' ontvangt bij de presentatie van zijn boek -244- 'De zestiende eeuw in de Stadsbibliotheek Haarlem' van burge meester jaap pop de Penning van Verdienste van de Stad. September 1 Acht Feyenoord-aanhangers worden door de Haarlemse recht bank veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf wegens hun aandeel in de massale vechtpartij met supporters van Ajax op 23 maart bij Beverwijk. Daarbij kwam een Ajax-supporter om het leven. De Stichting Evenementen Haarlem heeft ontdekt dat liedjes zanger robin versteeg (25) onder zijn schuilnaam steven bor- gier actief is als extreem-rechts activist. De Stichting heeft laten weten dat hij niet welkom is in het evenement 'Kunst in de Hout'. De Sociale Dienst heeft een aanzienlijke achterstand (324 geval len) in het onderzoek naar fraude met uitkeringen. Oorzaak is dat de fraudegevallen steeds ingewikkelder worden. Wel of geen ventweg langs de westelijke Kleverlaan? b w van Bloemendaal heropenen het overleg met de bewoners. Wethouder jan haverkort trouwt met gemeente-ambtenaar bouwzaken hester ten zijthoff, loco-burgemeester cornelis mooij treedt daarbij op als ambtenaar burgerlijke stand. 2 In de Toneelschuur de première van The making of Plotto door het Haarlemse toneelgezelschap Het Volk: wigbold kruyver speelt onnavolgbaar Alfred Hitchcock. De Haarlemse popgroep Sjako gaat een nieuw cd-album presenteren. De gemeente Haarlem (met een lening van 50.000,-) en het mediabedrijf R. R. Advertising (anderhalve ton investering) redden lokale radio-omroep Haarlem 105 van faillissement. Dat houdt ook de mogelijkheid open tot regionale tv. Architect bart duvekot heeft nieuw leven in de binnenstad ge bracht met zijn woon-winkelcomplex op het terrein van de voor- Haerlem Jaarboek 1997

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 244