malige brandweerkazerne aan de Gedempte Oude Gracht, schrijft criticus wim de wagt in het Haarlems Dagblad in een afweging van plus- en minpunten. 4 yvonne van gennep, oud olympisch kampioen schaatsen, staat als zevende op de kandidatenlijst van het cda voor de gemeente raad van Haarlem. Deze partij levert thans zes raadsleden. Oud gedienden in die fractie, raadsnestor a. gudde en j. overbeek (respectievelijk 25 en 21 jaar raadslid) keren niet terug in de raad. De zondagsopenstelling van de winkels in de binnenstad, twaalf keer per jaar, is geen succes, vindt de winkeliersvereniging City -245- Haarlem. 5 Het ontwerp van landschapsarchitecte marlies van diest voor herinrichting van de Botermarkt kreeg een positief onthaal in de gemeenteraadscommissie, maar haar idee voor glitterasfalt moet ze vergeten. W.L. brugsma, die zijn journalistieke carrière in 1945 bij het Haarlems Dagblad begon, en zich ontwikkelde tot een befaamde Tv-persoonlijkheid, overlijdt op 75-jarige leeftijd. Mensen die sombere herinneringen aan Haarlem bewaren citeren graag zijn uitspraak: 'ik heb 38 jaar in Haarlem gewoond met een welkome onderbreking van twee jaar in het (Duitse) concentratiekamp (Neuengamme)'. 6 De tijdschriftuitgeverij vnu, waarin de oude oer-Haarlemse ka tholieke uitgeverij De Spaarnestad is opgenomen, gaat de belang rijkste onderdelen van het concern fase-gewijs concentreren in Hoofddorp. Jammer, vindt Haarlems wethouder ruud van der geest, de vnu hoort in Haarlem. Kunst in de Hout, de introductie voor het nieuwe theaterseizoen, begint zaterdagmiddag met zingende scholiertjes en eindigt zondagavond met de professionele zang van lori spee. Beeldend kunstenaar douwe jan bakker is op 54-jarige leeftijd overleden. Hij was slechts in beperkte kring van kunstkenners bekend, maar verwierf internationale vermaardheid met exposi ties in Zürich, Antwerpen, Londen, New York en Reijkjavik. 7 De softballlers van ehs promoveren naar de hoofdklasse na een zege op rivaal Pinguins. 9 Een op de drie Haarlemse ouderen is niet tevreden over de ge zondheidszorg. Vooral de lange wachttijden in de thuishulp ini- teren. Dat leert een enquête door het fnv. Wethouder betty van viegen toont zich bezorgd over de onbekendheid van ouderen over bestaande bijstandsregelingen. Negentig procent van de on dervraagden was tevreden met hun huisvesting. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 245