Een actiever cultuurbeleid met 'speerpunten van actie', belooft het nieuwe hoofd van het gemeentelijke afdeling Culturele Za ken, yvonne van baarle, in het Concertgebouw tijdens de afslui ting van het uitvoerige plaatselijke Cultuurdebat. wim helversteijn (74) stopt met zijn rubriek 'Tussen de coulis sen' in het Haarlems Dagblad. 'Ik wil niet de Heintje Davids van de Haarlemse journalistiek worden', laat hij weten. In de Stads schouwburg wordt hem door het Haarlems amateurtoneel, dat hij vijftig jaar recenseerde, een afscheidsfeest aangeboden. Hij ontvangt de 'Zilveren Coturne' van het Kennemer Centrum voor Amateurtoneel, helversteijn schreef ook achtereenvolgens voor de Nieuwe Haarlemsche Courant en Margriet. Op het Nederlands Filmfestival in Utrecht krijgt animatiefilmer gerrit VAN dijk (59), internationaal vermaard, een ereplaats op het programma met zijn laatste film 'I move, so I am'. Hij heeft in tien jaar tijd 6000 tekeningen moeten maken om deze acht-en- een-halve minuut film te kunnen monteren. De naar schatting 2500 'echte minima' in Haarlem krijgen vol gend jaar honderd gulden ondersteuning extra. Een aantal Haarlemse horeca-ondernemers sluit zich aan bij de landelijke actie tegen 'geweld op straat' door op deze vrijdag avond om elf uur een minuut stilte in acht te nemen. Dit naar aanleiding van een incident in Leeuwarden waar een man door vier jongens werd doodgeschopt. Het autovrije binnenstadsgebied wordt uitgebreid met Jacobijne- straat, Koningstraat, Stoofsteeg en omgeving van Grote Kerk. Daarmee wordt bijna de hele binnenstad afsluitbaar met zuiltjes, die met een pas ge-auto-riseerde gebruikers in de grond echter kunnen laten verzinken. De Haarlemse rechtbank heeft een 27-jarige KLM-stewardess ver oordeeld tot vier jaar cel wegens het smokkelen van tien kilo co caïne. Stoppen met de verwerking van afvalslib bij Rutte Recycling moet de al jaren voortdurende stankhinder bij Halfweg wegne men. De provinciale nv Afvalzorg heeft tot de beëindiging beslo ten. Zes jaar wethouder van Haarlem is genoeg, zegt wethouder peter schouten van d'66. Hij stelt zich niet herkiesbaar. De gemeente Bloemendaal komt volgend jaar vier miljoen gul den te kort. De komende acht jaar zal daarom de gemeentelijke Onroerend Zaak Belasting jaarlijks met een tien procent moeten worden verhoogd. Haerlem Jaarboek 1997

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 246