de scholen ondersteunt dit initiatief van het Provinciaal Bureau Emancipatieontwikkeling. Oktober leo duppen neemt de kunstuitleen sbk aan de Gedempte Oude Gracht over van oprichter-directeur jannie sipkes. Zij heeft in 26 jaar een bloeiend kunstbedrijf met nu 5000 deelnemers-contri buanten van de grond geholpen en gaat met pensioen. Het be stuur heeft een jaarlijkse Jannie Sipkes-prijs ingesteld. Het aantal zelfdodingen in Haarlem is relatief hoog, meldt de ggd. In de periode 1988-92 hebben 54 mannen zich van het le ven beroofd (40% boven het landelijk gemiddelde) en 37 vrou wen beneden de 65 jaar (70 boven de landelijke cijfers). 'Stormtij' heet de experimentele compositie van ex-apotheker HANS asselbergs, geschreven voor percussie-instrumenten, marimba's en een nieuw instrument dat 'rare snaren' is gedoopt. De première is in Apeldoorn. De Haarlemse moslim van Turkse origine coskun cörüz staat als nr. 29 op de CDA-lijst voor de Tweede Kamer. Organist en componist albert de klerk viert zijn tachtigste ver jaardag met een concert in de Amsterdamse Westerkerk. De Haarlemse stadsorgansist jos van der kooy maakt er een muzi kaal feestje van. Hoofdcommissaris b. visser en hoofdofficier van justitie mr. t. bot voelen niets voor sluiting van 'coffeeshops', de gedoogde verkoopplaats van soft drugs, zo delen ze mee op een CDA-confe- rentie. Bij een periodieke controle door de Haarlemse politie werden slechts bij één van de 16 zaken overtredingen geconsta teerd: vier personen die jonger waren dan 18 jaar. De gemeenteraad van Haarlem heeft afscheid genomen van raadslid en oud-wethouder rineke gieske (d'66). Zij gaat wer ken bij het ministerie van Volksgezondheid. In de Cronjéstraat verwoest een zware brand de textielwinkel van Zeeman. Een jongetje van drie blijkt de brandstichter: hij speelde met een sigarettenaansteker onder een kledingrek. Haarlem moet het jaarlijks Bloemencorso in april blijven koeste ren, want de 85.000 bezoekers besteden op die dag anderhalf mil joen gulden in de stad, zo berekende het gemeentelijk Bureau Onderzoek en Statistiek. De Heemsteedse kunstenaars van het collectief Pro6, henk met- Haerlem Jaarboek 1997

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 248