Te veel Haarlemmers laten hun kind een te moeilijk voortgezet- schooltype volgen. Daarmee verklaart j. huesken, rector van Hageveld, de slechte resultaatcijfers die het dagblad Trouw uit Kennemerland heeft genoteerd. Andere schoolleiders betwijfelen of het onderzoek wel een goed beeld geeft. Fractievoorzitter j. van westerloo en raadslid h. van gelder zijn binnen de Zandvoortse gemeenteraad overgestapt van PvdA naar Socialistische Partij, hun voormalige partijgenoot p. kuijken als PvdA-eenling achterlatend. Een foto van een vrouwelijk naakt, vervaardigd door de kunste naar jan Willem post is uit het raadhuis van Heemstede verwij derd. b w achten het ongeschikt om in een openbaar gebouw te hangen. De foto had ongehinderd weken op een tentoonstel ling in Het Oude Slot in Heemstede gehangen. WD-raadslid a. kraak wil de Zuidtangent (verbinding IJmuiden- Schiphol) ondergronds door Haarlem leiden, cda en d'66 delen die mening. Wethouder p. schouten (d'66) acht het financieel onhaalbaar. Want de verbinding zou door aanvullende eisen van Haarlem, Haarlemmermeer en Schiphol toch al 70 miljoen duur der worden dan de 160 miljoen die het rijk er voor beschikbaar heeft. November 1 De gemeente Haarlem heeft een achterstand van 170 miljoen gul den op onderhoud. Vooral het beheer van de wegen schiet te kort. In de Vleeshal is voor de twaalfde keer de Kunstdriedaagse geo pend. Er is een route door Zuid-Kennemerland uitgezet langs musea, galeries en ateliers, waar kunstenaars uit de streek hun werk tonen. 3 De penning van verdienste van de gemeente Haarlem wordt door wethouder jan haverkort uitgereikt aan opbouwwerker marijke janssen (51). Zij heeft twintig jaar opbouwwerk in Schalkwijk verricht. 4 Tijdens de begrotingszitting laat WD-fractievoorzitter a. kraak namens zijn huidige fractie weten dat de na een partij-revolutie op één na geheel vernieuwde WD-fractie, na de raadsverkiezin gen van volgend jaar, geen wethouder mag leveren. Verdeeldheid heerst in de raad over de noodzaak van een Vondelbrug over het Spaarne in Haarlem-Noord. Haerlem Jaarboek 1997 30 -250- 31

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 250