Bewoners uit de Kleine Houtstraat, Gravmnesteeg, Turfsteeg en Helmbrekersteeg klagen over gebruik van cocaïne door cate- bezoekers. Haarlem is van plan panden waar drugs worden ver handeld dicht te timmeren. Haarlemmers worden ouder en schaarser, zo leert een gemeente lijke prognose. In 1968 telde Haarlem nog i73-OOo inwoners, thans is dat aantal gedaald tot 147469, over tien jaar is het de vraag of we de 140.000 nog halen. Nu is de groep 20 tot 35-jangen het grootst, straks zal dat de categorie 55 tot 75-jangen worden. Haarlem krijgt er 22 welzijnswerkers bij die vooral in buur - moeder-projecten' worden ingezet. Allochtone moeders worden daarin geschoold hoe zij hun kinderen kunnen begeleiden in een Nederlandse samenleving. o'66-fractievoorzitter l. mulder is door 65 stemgerechtigde den naar een vrijwel onverkiesbare plaats op de kieslijst verwe- i. Zij deelt dat lot van onverkiesbaarheid met raadslid-partij- zen. genoot j. VEGTER. Actievoerders lopen van Bergen aan Zee naar Zandvoort om v hun afkeer te getuigen tegen plannen voor een luchthaven in zee, ter ontlasting van het overvolle Schiphol. In de Haarlemmer meer willen dertig nabestaanden hun overleden familieleden her begraven op een plaats waar geen geluidsbelasting door luchtver keer optreedt. Haarlem wacht een proef met kleine stadsbestelbusjes, die de binnenstad gaan ontlasten van het zware vrachtverkeer. Het rijk stelt een subsidie beschikbaar. koningsberger (87) overleden, een bekend huisarts in Haar lem, tevens voorzitter van de Militaire Keunngsraad. Het' rijk vindt dat het openbaar vervoer over de 'zuid-tangent - ITmuiden-Haarlem-Hoofddorp-Schiphol - voorlopig als bus lijn moet worden bereden. Provincie en gemeenten pleiten voor een de veel kostbaarder tramlijn. Bovendien heeft provinciaa ge deputeerde f. TiELROOij problemen met een route over de Rijks straatweg en een omweg langs Velserbroek. IS Het 'Millennium-monument' op het Verwulft, bedoeld als horeca-gelegenheid, staat al een half jaar leeg. Gemeente en on dernemers in de binnenstad maken zich zorgen. 20 De plannen van de directie van het Kennemer Gasthuis om het nieuwe ziekenhuis aan de noordrand van Haarlem-Noord m omvang te beperken tot 187 bedden zijn bij b w van Velsen slecht gevallen. Dat college blijft erbij dat een volwaardig zieken- 13 10 II KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 251